Ve zlínské části Příluky někdo vykradl pět chat

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 11. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Hned pět chat ve zlínské části Příluky navštívil v období od konce listopadu do začátku února neznámý zloděj. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

U všech chat rozbil nenechavec okna a prohledal některé místnosti. V jednom objektu lapka odcizil tvrdý alkohol, v jiné víno či několik konzerv s rybičkami a fazolemi, nepohrdl ani čalouněným polstrováním k zahradnímu nábytku. Celkově způsobil více než desetitisícovou škodu.

Na vykradené chaty se přišlo díky muži, který si na sousední chatě všiml rozbitého okna a zavolal to majiteli chaty. Pětapadesátiletý chatař přijel na místo a zjistil, že zloděj sice uvnitř byl, ale nic neukradl. Pro jistotu se ale šel podívat i k vedlejším chalupám a ukázalo se, že i další čtyři chaty mají rozbitá okna. "Majitelům všech chat s rozbitými okny zavolal. Ti přijeli ke svým stavením a sečetli ztráty, které v nich neznámý zloděj napáchal. Celkově se škoda, která vznikla poškozením rekreačních objektů, vyšplhala na částku vyšší než sedm tisíc korun a škoda, která vznikla odcizením předmětů, činí bezmála tři tisíce korun," konstatovala Kozumplíková.

V případě dopadení hrozí zloději až tři roky za mřížemi.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam