Valašské Meziříčí se chystá sčítat škody napáchané větrem

Foto: MěÚ Valašské MeziříčíFoto: MěÚ Valašské Meziříčí
Foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Co se děje 12. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Silný vítr v uplynulých dnech napáchal nemalé škody také ve Valašském Meziříčí, kde popadaly stromy i dopravní značky. Město nyní zahájilo kontrolu poškozených lokalit a sčítání škod, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Renata Votrubová.

Silný vítr vyvrátil strom například v parku zámku Kinských. Kvůli bezpečnosti byl park okamžitě uzavřen. "Začali jsme na odklízení následků pracovat neprodleně a zámecký park se podařilo už v odpoledních hodinách veřejnosti otevřít," oznámila místostarostka města Yvona Wojaczková.

Vyvrácený strom byl i V Králově ulici, kde popadaly také dopravní značky. "Na území města Valašského Meziříčí bylo vlivem silných povětrnostních podmínek poškozeno pět stromů. Z toho tři stromy rostly na pozemcích města. Dva z nich byly vyvráceny, a to lípa v Zámeckém parku při vchodu ze Svěrákovy ulice a topol v ulici Králova. U cyklostezky Bečva v blízkosti loděnice došlo ke zlomení jedné lípy. Výše škody na těchto stromech rostoucích na pozemcích města, včetně nákladů na jejich likvidaci, byla odhadnuta na částku 150 tisíc korun," informoval vedoucí odboru komunálních služeb meziříčské radnice Václav Chajdrna. Škody na dopravním značení jsou zatím odhadovány na přibližně 10 tisíc korun.

Silný vítr napáchal škody i v lesích obhospodařovaných společností Městské lesy a zeleň. Lesáci odhadli škodu přibližně na 190 metrech krychlových dřeva. "Většinou se jedná o jedince nebo menší skupiny stromů, které jsou rozprostřeny po území městských lesů na šesti katastrálních územích. Zpracování této hmoty zkomplikoval sníh, který následně napadl. Vzhledem k  tomu, že se jedná o hmotu takzvaně rozptýlenou, dojde k vyšším nákladům na zpracování," sdělil ředitel společnosti Městské lesy a zeleň Marek Netolička. Návštěvníky lesa zároveň upozorňuje, aby při pohybu v lesích dbali zvýšené opatrnosti, protože další nebezpečí může hrozit lámáním větví, které jsou zatížené mokrým sněhem.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam