Ve zlínské zoo se podařilo podruhé v historii odchovat mládě mravenečníka

Foto: ZOO a zámek Zlín - LešnáFoto: ZOO a zámek Zlín - Lešná
Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná
Co se děje 16. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo hlásí historicky druhý úspěšný odchov mravenečníka velkého. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Malý mravenečník je posledním mládětem loňského roku, na svět přišel v noci 17. prosince. Jak se později ukázalo, jde o samičku a návštěvníci mládě s trochou štěstí mohou vidět v expozici pod tropickou halou.

"Při prvním vážení těsně po porodu mělo mládě malinko přes jeden kilogram. Zvykem mravenečníků je, že své potomky vozí samice nějakou dobu na hřbetě. Krátce po narození se i náš malý mravenečník pokoušel vylézt na matku. Ta si zpočátku nevěděla rady a mládě shazovala, ale už si na to zvykla," konstatoval Bujáčková. Dodala, že po narození je mládě porostlé jen krátkou a řídkou srstí a se svojí typickou protáhlou hlavou a velkým ocasem působí značně komicky. 

Jde o v pořadí druhé mládě mravenečníka velkého, které se zlínské zoo podařilo odchovat. Matka mláděte pochází ze Zoo Olomouc, otec je chovatelsky velmi významný, neboť je původem z Botanico Jardim v Brazílii. Zlínská zoo se chovem mravenečníků zabývá přes 10 let. Historicky první mládě mravenečníka velkého se ve zlínské zoo podařilo odchovat v roce 2014.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam