Festival Culturea bude letos zasvěcen Vietnamu a Španělsku

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Kultura 17. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Město Zlín se 14. a 15. dubna znovu stane místem setkání dvou vzdálených světů a odlišných kultur - ve 14|15 Baťově institutu se uskuteční festival Culturea, který již počtvrté pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tentokrát bude tématem Vietnam a Španělsko, serveru Zlin.cz to oznámil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Cílem festivalu je představit návštěvníkům život a kulturu dvou cizích zemí. Jedna z nich je svou polohou a náturou Česku vždy o něco bližší, ta druhá bývá naopak vzdálená a exotická. Festival seznamuje veřejnost zejména s gastronomií, uměním a tradicemi obou zemí.

První den festivalu se zaměří na Vietnam. Pro návštěvníky bude připraveno několik tanečních vystoupení skupiny Âu Cơ, workshop přípravy vietnamské kávy pod taktovkou Dak Lak Coffee z Prahy nebo lifecooking, při němž kuchař Tran Hoang připraví polévku pho a jarní závitky. Součástí programu bude také přednáška od Centra pro integraci cizinců a vystoupení talentované zpěvačky Trang Le. Celý den zakončí promítání vietnamského filmu Banánové děti.

Druhý festivalový den představí kulturu Španělska. "Návštěvníci se mohou těšit na přednášku o cestování po Španělsku od doktora Jana Mlčocha z Ostravské univerzity, na ukázku a výuku flamenkových tanců od Studia Gemini ve Zlíně nebo na výlet do světa španělské hudby. O kulturní zážitek se postará Divadlo Mandragora ze Zlína se svým inscenovaným čtením. Festival bude zakončen after party ve stylu španělské fiesty," doplnil Urbanovský.

Záštitu nad festivalem převzalo Velvyslanectví Španělska v České republice a Česko-vietnamská společnost spolu se svým předsedou Marcelem Winterem.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam