V Bystřici pod Hostýnem se uskuteční běžkařský závod s názvem Hostýnský Yetty

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Bystřice pod Hostýnem)
Co se děje 17. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – V pořadí sedmý závod na běžkách pro celou rodinu s názvem Hostýnský Yetty se uskuteční v sobotu v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku. Registrace účastníků je však nutná do pátku, informovala server Zlin.cz vedoucí odboru cestovního ruchu a kultury bystřické radnice Vendula Perůtková.

Závod bude v sobotu za každého počasí. „Speciální Yettybus dopravní zdarma účastníky závodu z Bystřice pod Hostýnem na Hostýn, závodníky na kratší trase z Bystřice pod Hostýnem na Tesák,“ uvedla Perůtková. Z Bystřice z vlakového nádraží, autobusového nádraží a náměstí odjíždí nově v 8:30 směr Hostýn a v 9:30 směr Tesák. Po skončení závodu pojede zpět z Trojáku do Bystřice pod Hostýnem.

Startovné 150 korun zaplatí závodníci starší 18 let a startovné 100 korun závodníci ve věku 15 až 18 let. Hlavní trať bude startovat na Hostýně v 9:00, kratší pak v 10:00 na Tesáku. „Závodníci projedou na trase dvěma kontrolními a občerstvovacími místy. Na Klapinově je budou čekat portáši a u Tří kamenů členové Rescue teamu Hostýnské vrchy. Cíl je tradičně ve Ski areálu Troják, kde pořadatelé nabídnou teplé jídlo a pití. Nejzdatnější závodníci se mohou těšit na hodnotné ceny,“ dodala Perůtková.

Závod pořádá město Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci s Klubem lyžařů Kroměříž. Podpoří ji také Valašský sbor portášský, dobrovolní Hasiči z Chvalčova a Hošťálkové, bystřický klub biatlonu, Turistický oddíl mládeže Pawnee a Tony Ski School. „Všichni pořadatelé se společně snaží touto netradiční cestou propagovat zimní krásu Hostýnských vrchů, které jsou ideálním místem pro zimní sportování rodin,“ doplnila Perůtková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam