Kroměřížská nemocnice bude mít příští rok nové dialyzační středisko

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 17. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ – Nové dialyzační středisko za 55 milionů začne příští rok fungovat v Kroměřížské nemocnici. Vznikne rekonstrukcí a přístavbou jedné z budov, kde se v současnosti část dialyzačního střediska nachází, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

Investorem akce bude Zlínský kraj. „Stávající provoz dialyzačního střediska je umístěný ve dvou budovách nemocnice. Toto rozdělení je z hlediska provozního uspořádání i hygienických pracovně bezpečnostních předpisů nevyhovující. Proto bude celé středisko přemístěno pouze na jedno místo, a to do budovy N,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Současný stav budovy N však neodpovídá potřebám pro zdravotnický provoz. Budova je kapacitně nedostatečná a nevyhovuje ani současným hygienickým požadavkům pro dialyzační provoz. „Uskuteční se tedy její rekonstrukce, která bude obsahovat výměnu stávajících oken za nová, zateplení fasády a střechy. Vznikne jednopodlažní přístavba ve tvaru písmene L ze západní strany. Vybudován bude dialyzační sál s 11 lůžky a třemi jednolůžkovými boxy,“ řekl Vandík.

Kromě toho radní Zlínského kraje schválili také další investiční záměr vztahující se ke Kroměřížské nemocnici. Jde o demolici mazutové kotelny včetně přilehlých objektů. „Tyto stavby již několik desetiletí neslouží svému původnímu účelu a jsou ve velmi špatném technickém stavu. Jejich případná rekonstrukce by byla velmi náročná a neekonomická. Bude tedy přistoupeno k jejich demolici a uvolněné místo bude moci být využito jiným způsobem, například jako zelená plocha,“ dodal Vandík.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam