Cenu města Vsetína získal lékař Jaroslav Sankot

MUDr. Jaroslav Sankot (Foto: Jiří Žůrek)MUDr. Jaroslav Sankot (Foto: Jiří Žůrek)
MUDr. Jaroslav Sankot (Foto: Jiří Žůrek)
Co se děje 17. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Lékař a dlouholetý primář chirurgického oddělení Jaroslav Sankot dostal Cenu města Vsetína za rok 2015. Cenu města každoročně udělují zastupitelé za přínos k rozvoji města v nejrůznějších oblastech lidské činnosti a za činy hodné občanské pozornosti, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Návrhy na udělení ceny předkládali občané, instituce, spolky, sdružení, firmy nebo společnosti do konce loňského roku. „K 31. prosinci obdržel odbor školství a kultury městského úřadu celkem 12 nominací. Členové kulturní komise a následně vsetínští radní z nich vybrali čtyři kandidáty, s jejichž jmény se seznámili na únorovém zasedání zastupitelé. Právě ti rozhodli, kdo cenu dostane,“ uvedla Kousalová.

Mezi nominovanými byla dlouholetá ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Helena Gajdušková, vsetínský lékař Jiří Kilián, který byl 28 let primářem dětského oddělení Vsetínské nemocnice, dále autor mnoha monografií výtvarných umělců Valašska Dalibor Malin a jako poslední právě Sankot.

Zastupitelé vybrali Sankota, který jako primář vedl 17 let chirurgické oddělení Vsetínské nemocnice. „Vsetínská nemocnice byla vyhodnocena jako nejpřívětivější nemocnice ve Zlínském kraji a jedním z lidí, kteří se na získání tohoto ocenění prokazatelně podíleli, byl svým přístupem k pacientům i primář Sankot,“ sdělil starosta Vsetína Jiří Čunek

Vsetínská radnice uděluje Cenu města Vsetína už od roku 2000. Jejími držiteli je dosud 19 osobností z nejrůznějších sfér života. Mezi laureáty jsou například Břetislav Rokyta, Jiří Parduba, František Božek a další. Sankot je v pořadí dvacátým držitelem.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam