Memorandum o spolupráci propojí tři barokní perly Moravy - Kroměříž, Olomouc a Lednicko-valtický areál

Foto: MěÚ KroměřížFoto: MěÚ Kroměříž
Foto: MěÚ Kroměříž
Co se děje 18. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Zástupci Olomouce, Kroměříže a Lednice, která zastupuje Lednicko-valtický areál, podepsali Memorandum o rozvoji přátelských vztahů. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí kroměřížské radnice Jaroslava Sílešová.

Podepsáním memoranda zahájila města spolupráci v oblasti cestovního ruchu. "Myšlenka navázat užší spolupráci mezi městy Olomouc, Kroměříž a obcí Lednice vzešla z úzké spolupráce Kroměříže a Olomouce v uplynulých třech letech a následného záměru vytvořit základy společného projektu, který by propagoval tři unikátní destinace zapsané v Seznamu UNESCO," vysvětlil počátky spolupráce primátor města Olomouce Antonín Staněk.

Již před začátkem letošní turistické sezony se začne pracovat nejen na společných propagačních materiálech, ale také na konkrétních plánech, které poprvé představí Olomouc, Kroměříž a Lednicko-valtický areál společně, jako „barokní perly Moravy".

Propojení památek těchto míst nabídne turistům jednak ucelený pohled na společnou historii i souvislosti odkazu předků a církevních dějin. Plány však nekončí u jednotných propagačních materiálů a společné prezentace například na veletrzích cestovního ruchu.

"Jako velkou příležitost vnímáme také možnost v budoucnu společně žádat o dotace na některé projekty, které podpoří jednak naši kooperaci a také rozvoj cestovního ruchu. Současně bychom chtěli návštěvníkům ukázat tento kus Moravy jako celek, protože bez pochopení nejrůznějších historických souvislostí může turistům spousta zajímavostí uniknout, což je velká škoda," upřesnil náměstek primátora zodpovědný za oblast cestovního ruchu Pavel Urbášek.

Kroměřížský starosta Jaroslav Nemec vidí v užší spolupráci velký potenciál. "Rádi bychom společně s Olomoucí a Lednicko-valtickým areálem připravili novou společnou značku, která přiláká turisty z Čech k nám na Moravu a pomůže nám představit Moravu ještě v zajímavějším světle než dosud," sdělil Němec.

Kromě toho, že všechny tři lokality jsou zapsané v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a pojí je nemalá část historie, velkou výhodou při společné či vzájemné propagaci je také jejich poloha. Lednici a Olomouc dělí 126 kilometrů (1:19 hod.), z Kroměříže do Lednice je to 114 kilometrů (1:11 hod.) a pouze 48 kilometrů je to z Olomouce do Kroměříže (45 min.).

Memorandum o spolupráci a rozvoji přátelských vztahů je zatím prvním krokem, na který budou postupně navazovat konkrétní plány.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam