Sociální aktivity ve městě podpoří vsetínská radnice částkou přes 700 tisíc korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 18. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Vsetínští zastupitelé schválili uvolnění částky přes 700 tisíc korun na činnost desítky žadatelů o dotaci v oblasti sociálních aktivit. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Adéla Kousalová.

V rámci programu bylo možné žádat o dotace na činnosti a aktivity mateřských center, dobrovolnické činnosti, první předlékařské pomoci, na programy pro seniory, pro lidi se zdravotním postižením nebo osoby ohrožené sociálním vyloučením.

"Sociální komise v polovině ledna projednala požadavky žadatelů a připravila návrh na rozdělení dotací ve výši 708 tisíc korun a zastupitelé tento návrh čtrnácti hlasy schválili," uvedla místostarostka Simona Hlaváčová, která má sociální oblast ve své gesci. Komise při vyhodnocování žádostí zohledňovala zejména počet členů či klientů ze Vsetína, pravidelnost aktivit, finanční náročnost a výši nájmu.

Podpořena tak byla činnost Rodinného a mateřského centra, dobrovolnického centra Adorea, Svazu postižených civilizačními chorobami Okno – Duha, Oblastního spolku českého červeného kříže, Centra pro seniory, organizace Rosca Vsetín nebo Svazu diabetiků. Z doručených žádostí nebyla podpořena pouze jedna. "Komise nedoporučila žádost Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství, který nesplnil formální náležitosti a ani nemá sídlo a zařízení ve Vsetíně," upřesnila Hlaváčová.

Program pro poskytování dotací v letošním roce měl uzávěrku na koci listopadu loňského roku a v tomto termínu bylo doručeno celkem 11 žádostí. Loni město Vsetín v oblasti ostatních sociálních aktivit podpořilo ve dvou kolech celkem 11 žadatelů částkou 833 tisíc korun.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam