O svatby je v Holešově čím dál větší zájem, tahákem je místní zámek

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 20. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Zájem o svatby v Holešově roste, potvrzuje to statistika místní matriky. Svůj díl zásluh na tom má i zdejší zámek a zákoutí zámecké zahrady, serveru Zlin.cz to za holešovskou radnici sdělila Jana Rohanová.

Počet párů, které chtějí žít v oficiálním manželství a pro svůj den D si vybraly Holešov, roste. Zatímco dříve se konalo jen pár desítek svateb ročně, v posledních třech letech je zájem o svatby mnohem větší. V roce 2013 se zde konalo 110 svateb, o rok později 122 a loni se ve městě uskutečnilo 120 obřadů.

Říci si své ano v Holešově plánují nejen místní. Díky zámku sem míří lidé z různých konců kraje a často se stává, že si Holešov pro uzavření sňatku vyberou i cizinci.
Snoubencům je k dispozici překrásná sala terrena zámku a především v létě zámecká zahrada, která nabízí spousty nádherných zákoutí pro tuto příležitost.

"Někdy snoubenci projeví přání, aby se obřad konal na soukromé zahradě nebo například na tvrzi v Rymicích. I to je samozřejmě možné," dodala holešovská matrikářka Jarmila Medková.

Pověra spojená se sňatky v květnu už je podle matrikářky překonána. "Přece jen je to ten nejkrásnější měsíc v roce. Už letos máme nahlášené zájemce o svatbu v tomto měsíci," dodala Jarmila Medková.

Svatební obřady se v Holešově konají zejména v sobotu. Správní poplatek činí tisíc korun, v každém měsíci je však vyčleněna třetí sobota pro sňatky bez poplatku (pokud jsou oba snoubenci občany České republiky). "Při podání žádosti o uzavření manželství snoubenci obvykle projeví přání, kterého oddávajícího u obřadu chtějí mít," doplnila Medková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam