Obyvatelé Valašských Klobouk nejvíce touží po napojení na dálnici a cyklostezce do Brumova

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 20. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Ve Valašských Kloboukách se uskutečnilo historicky první veřejné fórum, v rámci kterého lidé hlasováním označili desítku největších problémů města. Fórum mělo obrovský ohlas, zúčastnilo se ho 151 lidí, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Lenka Zvonková.

Nejčastěji obyvatelé Klobouk hlasovali pro aktivní prosazování napojení na dálniční síť (59 hlasů), pro výstavbu a budování cyklostezky na Brumov (57 hlasů) a pro úplné zrušení výherních automatů ve městě (49 hlasů).

Do desítky největších problémů se pak dostala také například rekonstrukce náměstí, vyčištění Klobučky, park mezi poliklinikou a ZŠ, aktivní vyhledávání investorů, chodník v Dlouhé ulici, oprava interiéru kina a kontrola lokálních zdrojů vytápění.

"Jsem pyšná na naše občany, že projevili tak velký zájem o život ve městě a přišli diskutovat o tom, co je z jejich pohledu důležité. Je skvělé, že jsme mohli v tak tvůrčí atmosféře naslouchat lidem a umožnit jim, aby sami pojmenovali, co by ve městě chtěli a jakou prioritu tomu přikládají," řekla starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

Na stanovenou desítku největších problémů nyní bude zastupitelstvo města hledat řešení. "Nápadů ovšem padlo daleko více a já chci všechny ujistit, že žádný z nich se neztratí a že se také těmto podnětům budeme věnovat," dodala starostka.

Sada problémů vzešla po jednání účastníků u tematických stolů zaměřených na různé oblasti od územního rozvoje přes školství a kulturu až po sociální služby, životní prostředí či zaměstnanost. Samostatně se průřezem témat zabývaly stoly mladých a podnikatelů.

Svou prioritu v desítce problémů či příležitostí mohou nyní označit všichni občané na webových stránkách města v ověřovací anketě, která potrvá do 18. března.

Při fóru také začala ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci vznikat pocitová mapa Valašských Klobouk. Lidé v ní mohli barevnými značkami opatřit místa, kde se ve městě cítí dobře, nebo kde se jim naopak nelíbí. Tvorba pocitové mapy je možná rovněž přes internet.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam