Lesní pedagogika bude letos v Rožnově zaměřena i na školky

Foto: MěÚ Rožnov pod RadhoštěmFoto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Co se děje 20. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Druhým rokem pořádají Městské lesy Rožnov akce lesní pedagogiky. V letošním roce dostaly nabídku na odbornou výuku nejen základní, ale i mateřské školy, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Tomáš Gross.

Přiblížit dětem zábavnou formou to, co les dává, jak se v lese hospodaří, jak se mají v lese správně chovat, osobní poznání jak se dá les vnímat všemi smysly a celkově dětem přiblížit práci lesníka a povinnosti myslivce a problematiku lesní správy. To jsou hlavní cíle takzvané lesní pedagogiky, kterou již druhým rokem pořádají Městské lesy Rožnov.

"Lesní pedagogika je environmentální vzdělávání o lese, vztazích a procesech probíhajících v něm, které je založeno na prožitku zprostředkovaném lesními pedagogy nejlépe přímo v prostředí lesa. Učí děti kreativitě a fantazii," uvedl jednatel společnosti Městské lesy Rožnov Rostislav Polášek. Městské lesy Rožnov chtějí v dětech vzbudit přirozený zájem o les a témata s ním spojená tak, aby z toho měly radost a nebraly pedagogiku jako povinnost, ale příjemný koníček nebo zpestření dne.

Za pěkného počasí se výuka koná v lese nebo v zahradě městských lesů v Tylovicích a má podobu přednášek, besed, rozličných her a pochůzek. Při nepříznivém počasí je výuka přesunuta do prostor vybavených učeben v Tylovicích nebo na loveckou chatu ve Sladsku.

Děti se v rámci lesní pedagogiky učí mimo jiné poznávat květiny, stromy či zvířata, stopují zvěř a pak stopy odlévají, vytvářejí herbáře nebo ochutnávají netypické lesní plodiny. "Pořádáme také různé hry, které dětem přibližují problematiku lesnictví a výkonu práva myslivosti. Nechybějí ani naučné stezky, stezky odvahy, stezky s plněním úkolů, mapové plánky, přednášky a besedy na jakékoli téma, které si vyberou školy samy a mnoho dalšího," doplnil Rostislav Polášek.

První letošní akcí v rámci lesní pedagogiky bude Putování za obojživelníky. "To se uskuteční v druhém březnovém týdnu a jednat se bude o přibližně tříhodinovou vycházku po krásném okolí Rožnova, kde budeme putovat po stopách obojživelníků. Zastavíme se u lesních tůní i horských potoků, jezírek a budeme hledat obojživelníky v jejich přirozeném prostředí. O každém obojživelníkovi, kterého najdeme, si uděláme malou přednášku a důkladně si jej prohlédneme," dodal Polášek.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam