Z Břestku až k hradu Buchlovu. Balónem anebo pěšky?

Foto: www.hrad-buchlov.czFoto: www.hrad-buchlov.cz
Foto: www.hrad-buchlov.cz
Turista Zlínek 20. 2. 2016 | Zdroj: Turista Zlínek

Břestek, obec s osmi stovkami lidí, má nepochybně své kouzlo a spoustu rarit. Pro turisty místo, kde se nemohou zklamat nikdy. Najdete tu třeba obří vzácné stromy na Chabaních, Balonové centrum, nevšední skalní masiv Břesteckou skálu a není odsud daleko k hradu Buchlovu i neméně známé kapli svaté Barbory.

U Balonového centra se nám vybaví vzpomínky na úžasný letní podvečerní let, kdy máte hrad Buchlov přímo vedle sebe, možná spíše pod sebou. Tentokrát si k němu zajdeme pěkně po svých, ale o zážitky nouze nebude, žádný strach.

Místem začátku trasy je právě stylová hospůdka ve zmíněném centru. Vyrážíme docela svižně, stihnout toho chceme totiž za půl dne hodně. Terén trochu sněhový trochu blátivý, nezapomněli jsme na pevné obutí, bude se hodit.

Kolem chat jdeme pohodovou cestou po rovině. Až u rozcestníku se rozmyslíme. Kdo chce, může vyrazit doprava k Břestecké skále. Tady platí ona zmíněná pevná obuv, výstup totiž není vůbec jednoduchý, ale odměna je sladká. Před sebou totiž máme nevšední výhled na borovice, které neskutečně vrůstají kořeny přímo do skal. A moc zajímavé jsou i velké dutiny přímo ve skalních masivech. Korunou zážitků jsou pak nádherné výhledy na vesnici i chřibské kopce.

Když sešupneme dolů - taky to není úplná selanka - zamíříme na druhou stranu. Z hlavní cesty kolem hospůdky doleva a míříme poměrně prudce nahoru. Po dvaceti třiceti minutách se dostáváme k osamělému stavení na louku. A ejhle, krásný výhled na hrad Buchlov i "sestřičku" kapli Barborku.

Po chvíli, když nabereme další síly, míříme k nim. Za další půlhodinku jsme v cíli. Hrad je teď sice zavřený, ale i jeho obhlídka, stejně jako na sousedním kopci zmíněné kaple nás naplňuje těšením se, jak nádherně tu v panenské přírodě bude za nějaké dva měsíce v době plného květu...

Komentáře


Nabídka práce

 1. Marketingový referent/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Obchodní referent/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 5. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 6. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 7. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 8. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 9. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 10. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 11. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 12. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 13. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 14. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 15. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 16. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 17. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam