Kroměříž zve na výstavu, Holešov na besedu s cestovatelem

Ilustrační foto (Foto: Muzeum Kroměřížska)Ilustrační foto (Foto: Muzeum Kroměřížska)
Ilustrační foto (Foto: Muzeum Kroměřížska)
Kultura 21. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Muzeum Kroměřížska v Kroměříži nabízí až do pátku bilanční výstavu za rok 2015. Zájemci mohou ale zavítat i do Holešova na besedu s cestovatelem Robertem Bazikou a na další akce, sdělil serveru Zlin.cz Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Na výstavě v Muzeu Kroměřížska jsou prezentovány také novinky regionální literatury. „Ve středu se v KinoKlubu Holešov uskuteční beseda s cestovatelem Robertem Bazikou, který si jako téma zvolil Mompy, zapomenuté Tibeťany. Program začne v 17:00 a vstupné je dobrovolné,“ uvedl Urbanovský.

Ve čtvrtek pořádá Masarykova veřejná knihovna akci Letem knižním světem – Literární deníky. „Nabídne otevřené deníky významných literárních osobností jako například Jaroslav Seifert a podobně. Program začne v 15:30,“ dodal Urbanovský.

V pátek se v Kinosále Elektra v Luhačovicích uskuteční představení Čtyřlístek v pohádce. „Není třeba představovat dobrosrdečnou hospodyňku Fifinku, trochu roztržitého, ale geniálního vynálezce profesora Myšpulína, oddaného kamaráda, strašpytla a vtipálka Pinďu a nemotorného siláka Bobíka, který spolu s Pinďou neustále vymýšlí jednu lotrovinu za druhou. Na celém projektu spolupracoval autor komiksu Jaroslav Němeček. Téměř hodinové vyprávění začne v 16:00, vstupné stojí pro děti do 15 let 80 Kč, pro ostatní 120 Kč, děti do 2 let bez místa zdarma,“ informoval Urbanovský.

Luhačovický hotel Alexandria ožije v pátek v 19:30 vystoupením francouzského šansoniéra Joela Brose. V sobotu se v Prusinovicích na Kroměřížsku poběží oblíbený závod Rohálovská desítka. Za týden v neděli nabídne Velký skleník v Květné zahradě v Kroměříži možnost setkat se s čajovou kulturou. V 11:00 a 14:00 se tam uskuteční ukázka čajového obřadu. V Klubu kultury Uherské Hradiště vystoupí v neděli známý tanečník Honza Onder se svým pořadem Karnevalové hrátky.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam