Řidička ve Vsetíně nadýchala přes dvě promile alkoholu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 21. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Více než dvě promile alkoholu nadýchala čtyřicetiletá řidička auta ve Vsetíně. Policisty na sebe upozornila tím, že jela kvůli zničené pneumatice pouze po disku, informoval server Zlin.cz mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Případ se stal v týdnu. „Při noční službě si policisté ze Vsetína všimli před půl třetí ráno podivného auta. Byl to Ford Fiesta, který rachotil a byl nakloněný na stranu. Při změně směru jízdy řidič nedával znamení a nereagoval na signalizaci policistů k zastavení danou nápisem stop a spuštěnými majáky,“ uvedl Malcharczik.

Po chvíli vůz zastavil na jednom ze vsetínských sídlišť. „Při kontrole policisté zjistili za volantem čtyřicetiletou Vsetíňačku. Hned jim byl zřejmý důvod rachocení a naklonění, protože žena jela po disku kola se zničenou pneumatikou. Provedenou dechovou zkouškou u ní odhalili ovlivnění alkoholem,“ řekl mluvčí.

Přístroj ukázal hodnotu 2,35 promile. „Podle jejích slov si ničeho podezřelého nevšimla a vypila několik piv. Následovalo zadržení řidičáku a zákaz další jízdy. Je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což zákon ukládá až roční vězení,“ dodal Malcharczik.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam