Ve Valašském Meziříčí bude výstava vzdělávacích her a hraček

Vzdělávací hračky (Foto: MÚ Valašské Meziříčí)Vzdělávací hračky (Foto: MÚ Valašské Meziříčí)
Vzdělávací hračky (Foto: MÚ Valašské Meziříčí)
Co se děje 24. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí nabídne výstavu s názvem Chytrá hračka aneb škola hrou. Uskuteční se na týden v půli března, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.

Výstava bude umístěna ve druhém patře jižního křídla zámku Žerotínů od 14. do 20. března. Otevírací doba bude od 8:00 do 18:00. „Vstupné je 30 korun za děti, 40 korun za dospělého a 120 zaplatí rodina,“ řekla Votrubová.

Partnerem výstavy je Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí a město. „Po sérii výstav zaměřené na stavebnice, hry a hlavolamy je tu nyní akce, která rodičům s dětmi představí ty nejzajímavější vzdělávací hry a hračky. Na místě budou k vyzkoušení smyslové hračky, Montessori hračky, dřevěné a logické hračky, kinetický písek, logické hry, stavebnice, pocitový chodníček, obří stavebnice a další,“ uvedla Votrubová.

Chybět nebude ani koutek pro nejmenší. „Chytré hračky jsou u dětí klíčem k posílení myšlení a rozvoji osobnosti, aniž by si přestaly hrát. Různé typy stavebnic jsou velmi oblíbené, a navíc přispívají ke zlepšení jemné motoriky, učí děti trpělivosti a koncentraci,“ uvedla Věra Stojarová, ředitelka pořádajícího občansko poradenského střediska Aktivně životem.

Podle ní se díky stavebnicím učí děti představivosti, plánování a spolupráci s jinými a procvičují si manuální zručnost a setkávají se s první formou technického vzdělávání. „Díky logickým hrám se děti nejen zabaví, ale už v raném věku pochopí například základy matematiky,“ dodala Stojarová.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam