Ve Valašských Kloboukách zahájila přednášky Virtuální Univerzita třetího věku

Virtuální univerzita třetího věku (Foto: Valašskokloboucká knihovna)Virtuální univerzita třetího věku (Foto: Valašskokloboucká knihovna)
Virtuální univerzita třetího věku (Foto: Valašskokloboucká knihovna)
Co se děje 24. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Virtuální Univerzita třetího věku zahájila výuku v Městské knihovně ve Valašských Kloboukách. Do studia se zapojilo celkem 23 seniorů a jeden invalidní důchodce, informovala server Zlin.cz mluvčí Valašských Klobouk Lenka Zvonková.

Zájmové vysokoškolské studium umožňuje spolupráce knihovny s Provozně-ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. „Spektrum vzdělání, kterého mohou lidé ve Valašských Kloboukách dosáhnout, postoupilo o další stupeň. Vedle předškolního a základního vzdělání zde studenti pokračují na různé středoškolské obory s výučním listem a maturitou, nově ale mohou dospělí absolvovat taktéž zájmové vysokoškolské vzdělávání,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Podle ní jim moderní metody výuky přibližují studium do místa bydliště a atraktivními postupy otevírají nová poznání v různých oborech. „Přeji všem studentům hodně štěstí a nadšení ze smysluplně stráveného času,“ dodala.

Díky velkému zájmu ze strany studentů se v letním semestru otevřely hned dva obory, a to Etika jako východisko z krize společnosti a Lidské zdraví. „Navštěvují je posluchači z Valašských Klobouk, Horní Lidče, Lidečka, Smoliny, Lipiny a Poteče. Z 24 účastníků je 6 mužů, dokonce tu máme tři manželské páry,“ popsala knihovnice Jana Dorňáková. „Že duševní mládí nesouvisí s biologickém věkem, dokazuje náš nejstarší student, kterému loni bylo 80 let. Za svůj elán a touhu po nových vědomostech si zaslouží náš obdiv,“ dodala knihovnice.

Výuka Univerzity třetího věku je vždy jednou za dva týdny, kdy se studenti sejdou k video-přednášce. Mezitím plní domácí úkoly a testy, které jsou jim bodované. Po ukončení semestru získají pamětní list, po absolutoriu šesti semestrů je čekají promoce a osvědčení.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam