Ve Valašských Kloboukách zahájila přednášky Virtuální Univerzita třetího věku

Virtuální univerzita třetího věku (Foto: Valašskokloboucká knihovna)Virtuální univerzita třetího věku (Foto: Valašskokloboucká knihovna)
Virtuální univerzita třetího věku (Foto: Valašskokloboucká knihovna)
Co se děje 24. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Virtuální Univerzita třetího věku zahájila výuku v Městské knihovně ve Valašských Kloboukách. Do studia se zapojilo celkem 23 seniorů a jeden invalidní důchodce, informovala server Zlin.cz mluvčí Valašských Klobouk Lenka Zvonková.

Zájmové vysokoškolské studium umožňuje spolupráce knihovny s Provozně-ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze. „Spektrum vzdělání, kterého mohou lidé ve Valašských Kloboukách dosáhnout, postoupilo o další stupeň. Vedle předškolního a základního vzdělání zde studenti pokračují na různé středoškolské obory s výučním listem a maturitou, nově ale mohou dospělí absolvovat taktéž zájmové vysokoškolské vzdělávání,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Podle ní jim moderní metody výuky přibližují studium do místa bydliště a atraktivními postupy otevírají nová poznání v různých oborech. „Přeji všem studentům hodně štěstí a nadšení ze smysluplně stráveného času,“ dodala.

Díky velkému zájmu ze strany studentů se v letním semestru otevřely hned dva obory, a to Etika jako východisko z krize společnosti a Lidské zdraví. „Navštěvují je posluchači z Valašských Klobouk, Horní Lidče, Lidečka, Smoliny, Lipiny a Poteče. Z 24 účastníků je 6 mužů, dokonce tu máme tři manželské páry,“ popsala knihovnice Jana Dorňáková. „Že duševní mládí nesouvisí s biologickém věkem, dokazuje náš nejstarší student, kterému loni bylo 80 let. Za svůj elán a touhu po nových vědomostech si zaslouží náš obdiv,“ dodala knihovnice.

Výuka Univerzity třetího věku je vždy jednou za dva týdny, kdy se studenti sejdou k video-přednášce. Mezitím plní domácí úkoly a testy, které jsou jim bodované. Po ukončení semestru získají pamětní list, po absolutoriu šesti semestrů je čekají promoce a osvědčení.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Obchodní ředitel
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Pracovník technické kontroly OTK
  Avex Steel Products s.r.o.
 3. Vedoucí kontroly
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér
  Avex Steel Products s.r.o.
 5. Technolog
  Avex Steel Products s.r.o.
 6. Obchodní reprezentant/ka
  AVONET, s.r.o.
 7. Telefonista/ka
  AVONET, s.r.o.
 8. Pracovník technické podpory
  AVONET, s.r.o.
 9. On-line marketing manager
  BAŤA,a.s.
 10. Developer - vývojář
  BAŤA,a.s.
 11. Odborný přípravář
  PSG-International, a. s.
 12. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 13. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 14. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 15. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 16. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 17. Opravář obuvi a kožené galanterie
  BAŤA,a.s.
 18. Elektromechanik - projekt NEGRI BOSSI
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 19. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam