Otrokovická radnice přispěla do Potravinové banky ve Zlínském kraji 10 tisíc

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 24. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Částkou 10 tisíc korun podpořila otrokovická radnice Potravinové bance Zlínského kraje, která je právě v Otrokovicích. Dalších 5000 korun dalo město na záchrannou stanici pro volně žijící živočichy, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Potravinová banka se otevřela v Otrokovicích letos v lednu. Radnice pomohla při hledání vhodných prostor ve městě. „Činnost potravinové banky bude k prospěchu občanům Otrokovic a celého Zlínského kraje. Proto se rada rozhodla podpořit tuto organizaci nejen pronájmem ve sklepních prostorách budovy městského úřadu, ale také finančním darem,“ uvedl starosta Jaroslav Budek.

Organizace Český svaz ochránců přírody Buchlovice, která je provozovatelem záchranné stanice pro volně žijící živočichy, požádala Otrokovice o finanční příspěvek, kterému město vyhovělo. „Od roku 2011 město opakovaně přispívá finančním darem na provoz této stanice. S touto organizací spolupracuje při záchraně zraněných živočichů odbor životního prostředí radnice už několik let,“ informovala Stehlíková.

Stanice se v minulosti starala nejen o nalezené zraněné ptáky, ale také například o mláďata ježků z vysečeného hnízda, veverky a netopýry z padlých stromů. „Pracovníci také odchytávali sovu, která se zatoulala do jedné z průmyslových hal,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí Petr Zakopal.

V Buchlovicích doporučuje areál záchranné stanice navštívit. „Je přístupný ze zámecké zahrady a je koncipovaný jako minizoo. Ve voliérách je mnoho druhů ptáků včetně orla mořského, kterého už nebylo možné vypustit do volné přírody. S dětmi je možné pobavit se pohledem na čilý ruch ve výbězích a tůňkách,“ dodal Zakopal.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam