Obyvatelé Rožnova dluží na nájemném v městských bytech přes dva miliony korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 25. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Přesně 2 126 123 korun bez poplatků z prodlení či úroků z prodlení dluží k 31. prosinci loňského roku obyvatelé Rožnova na nájemném v městských bytech. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

Částka je rozdělena mezi takzvané bydlící nájemníky (126 218 korun) a mezi nebydlící nájemníky, z nichž někteří byli soudně vystěhováni (1 999 905 korun). Město Rožnov pod Radhoštěm spravuje celkem 326 bytů.

Částka, kterou dluží Rožnované za nájemné v městských bytech, se v porovnání s předchozími lety příliš nezměnila. "Na konci roku 2014 jsme evidovali dlužnou částku ve výši 2,071 milionu korun," uvedla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová. Je podle ní dobře, že se podařilo snížit dlužnou částku u bydlících nájemníků ze 173 tisíc na 126 128 korun. I proto nemuselo v loňském roce dojít k žádnému exekučnímu vystěhování.

"Na druhou stranu ale samozřejmě dlužníky pravidelně vyzýváme k úhradě svých dluhů. Při opakovaných nepravidelných či pozdních platbách měsíčních předpisů jsou upozorňováni na skutečnost, že s nimi nemusí být prodloužena nájemní smlouva nebo se vystavují nebezpečí výpovědi z nájmu bytu v souladu se zákonem," doplnila Kristýna Kosová.

Odbor správy majetku rožnovské radnice eviduje průběžně téměř stovku žádostí o městské byty. "Vzhledem k tomu, že město spravuje jen 326 bytů (ostatní jsou v soukromém vlastnictví), je čekací doba na městský byt v rozmezí  tři až čtyři roky, v případě malých bytových jednotek může být kratší," dodala Pavla Bambušková z odboru správy majetku rožnovské radnice.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam