Stav mostů ve Zlínském kraji je nejlepší od roku 2001

Ilustrační foto (Foto: V. Cekota)Ilustrační foto (Foto: V. Cekota)
Ilustrační foto (Foto: V. Cekota)
Co se děje 25. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Mosty ve Zlínském kraji získaly nejlepší známku hodnocení od roku 2001. Serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje sdělil Vojtěch Cekota.

Zlínskému kraji se dlouhodobě daří udržovat dobrý stav mostů na silnicích II. a III. třídy. Už čtvrtým rokem za sebou není v kraji při pravidelné diagnostice zjištěn ani jeden most v havarijním stavu. Průměrná známka hodnocení stavu krajských mostů se od 1. ledna 2015 do 1. ledna 2016 mírně zlepšila z 3,35 na 3,32. "Je to nejlepší hodnocení za celou dobu existence Ředitelství silnic Zlínského kraje, tedy od roku 2001," upřesnil Cekota. Celkem bylo hodnoceno 719 mostů v kraji.

Technický stav mostů se hodnotí na sedmibodové stupnici: 1 - bezvadný stav, 2 - velmi dobrý stav, 3 - dobrý stav, 4 - uspokojivý stav, 5 - špatný stav, 6 - velmi špatný stav, 7 - havarijní stav. Ve Zlínském kraji se k 1. lednu 2016 nacházelo 107 mostů v bezvadném stavu (1) a žádný z mostů není ve stavu havarijním.

"Věnujeme mostům na krajské silniční síti trvalou pozornost a průběžnou stavební údržbou a investičními rekonstrukcemi nebo kompletními přestavbami dosahujeme toho, že jsou pro motoristy všechny mosty bezpečně průjezdné," uvedl šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

V loňském roce bylo rekonstruováno devět mostů. Náklady na tyto rekonstrukce dosáhly celkové částky 68,318 milionu korun. Na stavební údržbu mostů (z provozních prostředků) bylo během roku 2015 vynaloženo dalších více než šest milionů korun. Největší stavba nového mostu byla realizována v Kašavě na řece Dřevnici. Náklady zde dosáhly téměř 27 milionů korun. Další mosty byly rekonstruovány u Rokytnice, v Újezdě, Zlíně-Kostelci, Držkové, Boršicích u Blatnice, Záříčí, Březůvkách a u Bystřice pod Hostýnem.

"Letos plánuje Ředitelství silnic Zlínského kraje zahájení rekonstrukcí dvou velkých mostních objektů - silničních nadjezdů ve Zlíně a ve Vsetíně s odhadovanými celkovými náklady blížícími se s největší pravděpodobností až ke 250 milionům korun. Obě tyto stavby budou dokončeny v příštím roce," řekl Jaroslav Kučera, radní Zlínského kraje odpovědný za dopravu.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam