Fryštáčtí zastupitelé schválili rozpočet na letošní rok, 400 tisíc poputuje na oslavy města

Fryštácká radnice (Foto: Zlin.cz)Fryštácká radnice (Foto: Zlin.cz)
Fryštácká radnice (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 27. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

FRYŠTÁK - V těchto dnech schválilo fryštácké zastupitelstvo rozpočet na letošní rok, bude schodkový. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí fryštácké radnice Pavel Nášel.

Schodkový rozpočet počítá s příjmy ve výši 52,5 milionu korun a výdaji 64 milionu korun. Rozdíl bude hrazen z finančních prostředků minulých let na bankovních účtech města.

Část finančních prostředků (přibližně 400 tisíc) chtějí zastupitelé vložit do příprav na důstojné oslavy významného výročí, které se uskuteční v září. To si totiž Fryšták připomene 660 let od první písemné zmínky ve starých kronikách.

Jednou z nejdůležitějších letošních investičních akcí ve Fryštáku bude vybudování kamerového a dohlížecího systém, který město přijde na téměř milion korun. Podle starosty města Lubomíra Doležela je tato investice velmi nutná. "V poslední době se totiž začaly množit vandalské útoky. Ušetřena nebyla ani auta z městského vozového parku, která někdo poškodil sprejerem. Došlo i k rozbití několika vývěsních skříněk neziskových organizací přímo v centru města, útok vandalů po silvestrovském řádění odnesla zase nově otevřená knižní budka. Nový kamerový systém bude monitorovat nejenom plochu fryštáckého náměstí Míru, ale i několika přilehlých ulic a prostranství. Věříme, že díky kamerovému systému se zlepší bezpečnostní situace a ochrana obecního i soukromého majetku," prohlásil starosta Lubomír Doležel.

Dalšími významnými položkami letošního rozpočtu jsou opravy místních komunikací a chodníků, kde se počítá s částkou téměř tři miliony korun. Připravuje se také dobudování vodovodní sítě v místních částech Vylanta a Žabárna, které si vyžádá zhruba desetimilionovou investici. Fryštácká radnice by na tyto akce chtěla získat dotace z evropských fondů.

Rada města navrhla kvůli stále se zvyšujícím provozním potřebám úřadu vyhlásit výběrové řízení na obsazení funkce tajemníka městského úřadu. Ten by podle slov starosty Doležela zajišťoval běžné provozní, organizační a pracovní záležitosti. "V posledních letech totiž značně vzrostl podíl administrativy a také přibývá úkolů v důsledku změny legislativy," vysvětlil Doležel. Starosta by se tak mohl věnovat pouze práci na rozvoji města – jednání s občany, s orgány státní správy a podobně. Fryštácká radnice už v minulosti tajemníka měla, ale v důsledku organizačních změn byla tato funkce v roce 2003 zrušena. Zájemci o účast ve výběrovém řízení (jehož lhůta byla prodloužena do 4. března  do 11.30) najdou více informací na webu fryštácké radnice. Nový tajemník by podle rozhodnutí rady města mohl začít úřadovat už v květnu letošního roku.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam