Krajští zastupitelé schválili Pakt zaměstnanosti

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 27. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Dohodu o spolupráci v oblasti zaměstnanosti, takzvaný Pakt zaměstnanosti Zlínského kraje, schválilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Jde o smluvně uzavřené partnerství, které je základem pro rozvoj spolupráce v oblasti trhu práce, zaměstnanosti a vzdělávání pro pracovní trh ve Zlínském kraji, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

"Naší společnou vizí je rozvinutá, aktivní a funkční spolupráce se všemi aktéry na trhu práce, která povede ke sladění nabídky a poptávky na trhu práce a zvyšování zaměstnanosti. To by se mělo pozitivně odrazit v rozvoji ekonomiky a konkurenceschopnosti celého Zlínského kraje," uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Pakt zaměstnanosti Zlínský kraj uzavře s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, Úřadem práce České republiky, Českomoravskou konfederací odborových svazů a Okresní hospodářskou komorou Kroměříž.

Hlavním cílem Paktu zaměstnanosti Zlínského kraje je usilovat o rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou na regionálním trhu práce, přispívat k přípravě kvalifikovaných pracovníků a podporovat jednak sektory s vysokým potenciálem pro strategický rozvoj regionu i vznik kvalitních pracovních míst.

Teritoriální pakty zaměstnanosti jsou od roku 1997 uznány a podporovány Evropskou unií jako partnerský a mezioborový nástroj k prosazování evropské strategie zaměstnanosti a tento druh partnerství je široce využíván také v dalších zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj i mimo Evropskou unii.

Na přípravě Paktu zaměstnanosti Zlínského kraje se kromě hejtmana a jeho kanceláře podíleli i pracovníci krajského úřadu, konkrétně odboru strategického rozvoje kraje a odboru školství, mládeže a sportu.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam