Tři body za druhou třetinu. Zlín – Hradec Králové 4:1

ZLÍN -Tabulkově pořád lepšího soupeře z Hradce Králové přivál los hokejistům Zlína ve 49. kole Tipsport extraligy. Po úvodní vyrovnané první části předvedli "Vlachboys" ve druhé třetině, jak má vypadat téměř dokonalá efektivita. Utkání bylo rozhodnuto už po 38. minutách.

Na úvod se prezentoval gólově jeden z lídrů zlínského týmu Holík, když dorážel v 8. minutě z výborné pozice do polootevřené Kacetlovy „chaloupky“.

Ještě nedozněly oslavné ódy z hrdel natěšených zlínských fandů a už jim prakticky přesně za minutu zkazil radost velezkušený Bednář, když dorážel zblízka puk za Kašíka.

Ve druhé třetině se rozhodovalo a byli to domácí, kteří vzali režii zápasu do svých rukou a hokejek.

Nejdříve dokumentoval pohodu vlastní mysli v posledních utkáních Vlach, když zužitkoval pěknou Štumpfovu přihrávku zpoza branky.

Pak si vzali kopírku Ondráček a střílející Maruna a s hosty, v jejichž dresu nastoupili i exzlínští hokejisté Honejsek a Köhler, už to vypadalo bledě – 3:1.

Na konci 38. minuty pak vypálil nepříliš razantně Urbanec a kdosi z hradeckých nešťastníků tečoval puk. Hotovo, vymalováno.

PSG Zlín  – Mountfield Hradec Králové 4:1.