Řidiči i chodci porušovali na Slovácku silniční pravidla jako na běžícím páse

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 28. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Během uplynulého týdne zaznamenali policisté na Uherskohradišťsku enormní nárůst počtu případů porušení dopravních předpisů, a to zejména v souvislosti s jízdou na červenou či nedáním přednosti v jízdě. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Před dvěma týdny zaznamenali policisté jen jeden případ nedání přednosti v jízdě či jízdy na červenou, v uplynulých sedmi dnech ale podobných hříšníků načapali hned o 30 více.

Pozor si nedávali nejen řidiči, ale i chodci. "Dopravní nehodu způsobil například uspěchaný třiadvacetiletý mladík, který v Bílovicích přebíhal silnici. Vyběhl zpoza vyjíždějícího autobusu a vůbec se nepřesvědčil, zda nejede nějaké auto. Což mělo za následek, že ho srazil řidič Mitsubishi. Navíc mladík nepoužil k přecházení přechod pro chodce, který byl v jeho blízkosti. Naštěstí utrpěl jen lehké zranění," popsala jednu z kolizí Šabatová.

Řidiči také častěji překračovali povolenou rychlost, nebyli připoutání bezpečnostním pásem a častěji usedali za volant pod vlivem drog. Ani uplynulý týden se neobešel bez opilců. Například čtyřicetiletý muž dostal na namrzlé silnici mezi Hlukem a Ostrožskou Novou Vsí smyk a vyjel mimo silnici. Nadýchal 2,11 promile alkoholu. Při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. "Zákaz řízení nemine ani opilého řidiče Fordu. Policisté ho zastavili v Uherském Hradišti. Šestačtyřicetiletý muž nadýchal 1,52 promile alkoholu," konstatovala Šabatová. Pod vlivem drog jel pro změnu jednadvacetiletý řidič Škody Felicie. Hlídka ho zastavila, když projížděl Hlukem.

Komentáře


Nabídka práce

 1. Vedoucí marketingu a product manager/ka
  Avex Steel Products s.r.o.
 2. Stavbyvedoucí
  PSG-International, a. s.
 3. Mistr kovovýroby
  Avex Steel Products s.r.o.
 4. Konstruktér elektro - divize CNC
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 5. Projektový manažer
  PSG-International, a. s.
 6. Svářeči
  Avex Steel Products s.r.o.
 7. Vrtař-Sipkař
  TAJMAC-ZPS, a.s.
 8. Rozpočtář-přípravář
  PSG-International, a. s.
 9. Mistr údržby - divize výroba
  TAJMAC-ZPS, a.s.

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam