Řidiči i chodci porušovali na Slovácku silniční pravidla jako na běžícím páse

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 28. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Během uplynulého týdne zaznamenali policisté na Uherskohradišťsku enormní nárůst počtu případů porušení dopravních předpisů, a to zejména v souvislosti s jízdou na červenou či nedáním přednosti v jízdě. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Před dvěma týdny zaznamenali policisté jen jeden případ nedání přednosti v jízdě či jízdy na červenou, v uplynulých sedmi dnech ale podobných hříšníků načapali hned o 30 více.

Pozor si nedávali nejen řidiči, ale i chodci. "Dopravní nehodu způsobil například uspěchaný třiadvacetiletý mladík, který v Bílovicích přebíhal silnici. Vyběhl zpoza vyjíždějícího autobusu a vůbec se nepřesvědčil, zda nejede nějaké auto. Což mělo za následek, že ho srazil řidič Mitsubishi. Navíc mladík nepoužil k přecházení přechod pro chodce, který byl v jeho blízkosti. Naštěstí utrpěl jen lehké zranění," popsala jednu z kolizí Šabatová.

Řidiči také častěji překračovali povolenou rychlost, nebyli připoutání bezpečnostním pásem a častěji usedali za volant pod vlivem drog. Ani uplynulý týden se neobešel bez opilců. Například čtyřicetiletý muž dostal na namrzlé silnici mezi Hlukem a Ostrožskou Novou Vsí smyk a vyjel mimo silnici. Nadýchal 2,11 promile alkoholu. Při nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. "Zákaz řízení nemine ani opilého řidiče Fordu. Policisté ho zastavili v Uherském Hradišti. Šestačtyřicetiletý muž nadýchal 1,52 promile alkoholu," konstatovala Šabatová. Pod vlivem drog jel pro změnu jednadvacetiletý řidič Škody Felicie. Hlídka ho zastavila, když projížděl Hlukem.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam