Dětské hřiště Na Kopečku ve Vsetíně se dočká opravy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 28. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Vsetínská radnice vyslyšela obyvatele bytových domů Na Kopečku, kteří volali po rekonstrukci dětského hřiště v této městské části. Jeho obnovy se tak děti a jejich rodiče dočkají ještě letos, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Rekonstrukce dětského hřiště přijde vsetínskou radnici na 800 tisíc korun.

"Na základě podnětů od občanů, jsme přistoupili k možnosti rekonstruovat hřiště Na Kopečku. Vzhledem ke změně věkové struktury obyvatelstva jsme však nejprve provedli dotazníkové šetření, abychom vyšli obyvatelům této lokality co nejvíce vstříc," uvedl místostarosta Tomáš Pifka s tím, že základním dotazem bylo, zda chtějí rekonstrukci stávajícího dětského hřiště, které je u bytových domů číslo 6 a 7, nebo zda by raději uvítali možnost zpřístupnění dětského hřiště vybudovaného v areálu mateřské školy v této ulici.

V rámci dotazníkového šetření bylo osloveno 100 domácností a dotazník vyplnilo 66 procent z nich, 34 procent domácností jej vyplnit odmítlo s tím, že hlavním důvodem odmítnutí byly již dospělé nebo žádné děti v rodině. Téměř 80 procent domácností, které dotazník vyplnily, zvolilo první variantu, tedy obnovu a opravu hřiště.

"V rámci dotazníku si také obyvatelé mohli zvolit vybavení dětského hřiště v případě jeho obnovy. Děti se tak mohou těšit na kryté pískoviště, průlezky, houpačky nebo pružinové herní prvky," vyjmenoval plánovaný mobiliář hřiště místostarosta Pifka s tím, že téměř všichni si přáli hřiště také oplotit. S nezájmem se setkaly cvičící prvky pro dospělé či stojany na kola. Občané této lokality budou s návrhem, jak by mělo hřiště vypadat, seznámeni. Samotná realizace je pak naplánována v podzimních měsících.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam