Sbírka zlínské Charity na pomoc mladé mamince po těžké nehodě měla úspěch

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 28. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Veřejná sbírka na pomoc Silvii Vrbicové ze Zlína měla úspěch. Jak serveru Zlin.cz řekla projektová manažerka Charity Zlín Pavla Romaňáková, podařilo se vybrat přes 120 tisíc korun.

Když Silvie na kole rozvážela zakázky do zlínských zubních ordinací, srazil ji na přechodu pro pěší vlak. S četnými zraněními hrudníku a břicha a s těžkou zlomeninou pánve byla převezena na ARO, po nutné operaci byla kvůli velkým bolestem a neschopnosti samostatně dýchat udržována v umělém spánku. O týden později byla převezena na JIP, kde byla, kvůli zranění pánve, polohována. I když se její zdravotní stav zlepšoval a Silvie pomalu nabírala životní sílu, zpráva lékařů hovořila o léčbě a rekonvalescenci v řádu měsíců.

Veřejná sbírka byla zahájena loni v červenci a podařilo se díky ní nashromáždit 120 779 korun. "Finanční prostředky byly použity na nákup postele, matrace, potravin, studium syna mladé ženy a také, v souladu s účelem sbírky, na úhradu nájmu jejího bytu. I díky sbírce tak paní Silvie neztratila veškeré zázemí, které si dosud vlastní prací vybudovala," upřesnila Romaňáková.

I přes původně černé scénáře je nyní paní Silvie na dobré cestě se uzdravit a fungovat stejně jako před nehodou. "Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce finančně i těm, kteří věnovali svůj čas a energii na to, aby se mohla tato věc uskutečnit. Stejně tak děkuji všem, kteří mi věnovali byť jen myšlenku a pozitivní energii. V neposlední řadě i lékařům a sestrám v Baťově nemocnici, kteří mě dali dohromady. Moc si toho cením," vzkázala mladá maminka ze Zlína.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam