Za ztrátovou autobusovou linku doplatí rožnovská radnice téměř půl milionu korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 28. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovská radnice doplatí na provoz ztrátové linky do místní části Dolní Paseky částku 460 tisíc korun. Pokrytí této ztráty Zlínskému kraji už schválili rožnovští zastupitelé, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Tomáš Gross.

Zastupitelstvo města Rožnov pod Radhoštěm schválilo na svém zasedání uzavření smlouvy se Zlínským krajem o poskytnutí dalšího finančního příspěvku za účelem zajištění dopravní obslužnosti autobusové linky do místní části Dolní Paseky. "Tato linka je dlouhodobě velmi ztrátová a Zlínský kraj navrhoval její zrušení. Město k takto razantnímu kroku prozatím přistupovat nechce a v letošním roce náklady spojené se ztrátovostí linky uhradí. Jedná se o částku přibližně 460 tisíc korun," upřesnil starosta Rožnova Radim Holiš.

Město si ale nechá zpracovat analýzu využití této autobusové linky. "Ztráta za její provoz stoupá každý rok. Zatímco v roce 2013 jsme nehradili nic (vše bylo součástí takzvaného paušálu), v roce 2014 to bylo 138 tisíc a v loňském roce 322 tisíc. A pro letošní rok už je to částka 460 tisíc. Jedná se celkem o 19 spojů týdně - 15 v pracovní dny a čtyři o víkendu. Provoz jedné linky denně stojí 504 korun," vypočítal starosta Holiš.

Rada města se na svém zasedání zabývala alternativou zřízení vlastní hromadné dopravy, nicméně tato varianta byla vyhodnocena jako vysoce neekonomická. "Pravdou ale je, že kromě uvedené mimořádné částky na pokrytí ztráty linky na Dolní Paseky přispívá město Zlínskému kraji na dopravní obslužnost dalších asi 1,7 milionu korun. A to už jsou vysoké náklady hrazené z rozpočtu města," uzavřel Radim Holiš.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam