Muž ze Slovácka vyhrožoval úřednici zlínského soudu střelbou

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 29. 2. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V policejní cele skončil muž (37) z Uherskohradišťska, který po telefonu vyhrožoval střelbou úřednici ze zlínského soudu. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž zavolal na informační linku zlínského soudu a chtěl po pracovnici informace ohledně svého spisu. Když ho požádala o spisovou značku, kterou muž neznal, odvětil, že si to na soud přijde vyřídit s devítkou. Žena se zeptala, co tím myslí. Odpověď zněla, to, co bylo v Uherském Brodě.

"Operační důstojník vyslal na místo policejní hlídky, psovoda i kriminalisty. Policisté zároveň zjišťovali informace k totožnosti volajícího muže. Záhy zjistili, že se jedná o muže z Uherskohradišťska, který by se měl zdržovat ve Zlíně. Prověřovali jednak jeho bydliště a také ubytovnu, ve které měl pobývat. Tam ho nakonec zadrželi a odvezli ho do policejní cely," konstatovala Kozumplíková.

Muž nadýchal více než tři promile alkoholu. Ke svému činu se po vystřízlivění doznal s tím, že si přesně nepamatuje, co řekl, ale že toho lituje a omluví se. Zdůraznil, že není držitelem zbrojního průkazu, ani nevlastní zbraň, kterou by mohl někomu ublížit.

"Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování. V případě uznání viny by muž mohl strávit až tři roky za mřížemi," dodala policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam