Ruští malíři si pro svou tvorbu vybrali i Kroměříž

Foto: MěU KroměřížFoto: MěU Kroměříž
Foto: MěU Kroměříž
Co se děje 1. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Členové svazu malířů Plenernyj Centr Jaroslavské oblasti z Ruska zavítali do Kroměříže, aby město a jeho krásy zachytili ve svých obrazech. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Jaroslava Sílešová.

Obyvatelé Kroměříže mohli umělce s malířskými stojany spatřit v centru města i přilehlých uličkách. Sami svůj umělecký směr nazývají moderní ruský impresionismus, malují především venku, převážně ve městech, a proto si vybrali Kroměříž, která spojuje historii a parky. Dále pak budou malovat také ve Zlíně a Luhačovicích.

Mimo malování měli na programu návštěvu muzea a výstavu Maxe Švabinského, workshop a prezentaci impresionismu v hodině výtvarné výchovy v kroměřížském gymnáziu, setkání s výtvarníky Kroměřížska a v závěru svého pobytu v Kroměříži přijali pozvání starosty města Jaroslava Němce. V prostorách radnice po slavnostním přivítání předali starostovi města na památku obraz s motivem historické části města, který malovali teprve pár hodin před setkáním.

"Jsem rád, že jste si pro svou práci vybrali i naše krásné město. Na naší spolupráci je pěkné a do budoucna přínosné, že vznikla na základě impulsu výtvarníků ze dvou vzdálených měst a teprve poté byla přenesena na oficiální úroveň rozvoje vztahů mezi Jaroslavskou oblastí a Zlínským krajem. Budu velmi rád, když tento neformální a přátelský svazek bude pokračovat společným setkáváním a výměnou zkušeností," řekl na setkání starosta města Jaroslav Němec.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam