Lidé mohou navrhnout logo pro akci nazvanou Živý Zlín

Ilustrační foto (Foto: MěU Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěU Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěU Zlín)
Co se děje 3. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V měsíci březnu odstartuje ve Zlíně nový ročník akcí pro veřejnost Živý Zlín. Jak serveru Zlin.cz řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák, v minulosti se tento projekt zažil lidem pod názvem Živé (nejen) náměstí.

"Nabídka se nám rozrůstá, už nejde jen o náměstí Míru a blízké okolí, ale o celé město. Jsme za to rádi. Věříme, že i letos si připravované akce najdou své návštěvníky, malé i velké," konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták, který za vznikem projektu stojí.

Cílem Živého (nejen) náměstí a nyní Živého Zlína je nabídnout veřejnosti možnost zdarma se pobavit na zajímavých akcích a tím oživit veřejná prostranství. Na počátku šlo především o náměstí Míru, postupně se ale program přesouval i do okolí nebo na sídliště Jižní Svahy. V tomto trendu bude projekt pokračovat. Letošním garantem programu bude Městské divadlo Zlín. "Zpracoval jsem koncept, který navazuje na to dobré, co se povedlo. Kromě toho se ale pokusíme posílit myšlenku zapojit do projektu aktivně co nejvíce Zlíňanů. V tomto smyslu si myslím, že je projekt pro budoucnost města zcela zásadní šancí," slíbil Petr Michálek, ředitel Městského divadla.

Hned na úvod nabízí organizátoři soutěž na vytvoření loga projektu Živý Zlín. Mělo by být originální, nezaměnitelné a nadčasové, nejlépe s návazností na předchozí grafický symbol Živého (nejen) náměstí. "Soutěže se může zúčastnit kdokoliv. Autor vítězného loga, které vybere nezávislá porota, se může těšit na odměnu 20 tisíc korun," sdělil Petr Michálek.

Každý soutěžící může předložit maximálně tři návrhy loga ve formátu A4 v barevném a černobílém provedení. Návrhy nesmějí být číslovány ani autorsky označeny a musejí být předloženy také v elektronické podobě. Uzávěrka soutěže je 31. března. "Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 22. dubna na akci Přidejte se k nám," doplnil Dvořák.

První akcí Živého Zlína budou 26. března Velikonoce v parku, které v parku Komenského potrvají od 12.00 do 17.00 hodin. V dubnu se lidé mohou těšit na program nazvaný Přidejte se k nám (22. dubna na náměstí Míru) a na Putování za tajemným zlínským hradem (30. dubna v parku Komenského a na hradě Malenovice). Dne 14. května se uskuteční Férová snídaně (Gahurův prospekt), 21. května bude park Komenského patřit akci Obří deskové hry a 10. června se na náměstí Míru uskuteční kampaň Vydržíš, co primátor.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam