Zlínská Naděje získala prestižní ocenění od České alzheimerovské společnosti

Foto: www.nadeje.cz/zlinFoto: www.nadeje.cz/zlin
Foto: www.nadeje.cz/zlin
Co se děje 3. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská pobočka Naděje získala certifikát Vážka ® pro dvě své sociální služby: denní stacionář a domov se zvláštním režimem. Stala se tak první organizací ve Zlíně s tímto oceněním, serveru Zlin.cz to oznámila ředitelka zlínské Naděje Kateřina Pivoňková.

Certifikát, který zlínská Naděje získala, uděluje Česká alzheimerovská společnost zařízením, která poskytují kvalitní sociální služby pro lidi s demencí.

"Při práci s lidmi nemocnými Alzheimerovou demencí čelíme denně novým výzvám. O každého klienta chceme pečovat co nejvíce individuálně, s odbornými znalostmi, kreativně a s respektem," řekla vedoucí oceněných služeb Jana Chovancová. Celý certifikační proces trval šest měsíců. "Prošli jsme důkladným sebehodnocením, vzděláváním, odbornou podporou a nakonec samotným auditem," doplnila Pivoňková.

Podle Zprávy o stavu demence 2015, kterou vydala Česká alzheimerovská společnost, trpí touto nemocí ve Zlínském kraji 8 900 lidí. Jejich rodiny nutně potřebují odbornou podporu i pomoc při složité péči o své blízké s demencí. Právě k větší dostupnosti a kvalitě této podpory se snaží Naděje ve Zlíně rovněž přispět. "Těší nás úspěch a získání certifikátu Vážka. Nejdůležitější však je, aby lidé s demencí mohli ve svém okolí najít poctivou, odbornou a kvalitní péči," uzavřela Kateřina Pivoňková.

Naděje vznikla v roce 1990, je založena jako spolek. Společným zájmem členů je provozování sítě veřejně prospěšných služeb lidem na křesťanských principech.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam