Zámek v Kvasicích bude mít novou střechu

Domov se zvláštním režimem zámek Kvasice (Foto: www.ouss-uh.cz)Domov se zvláštním režimem zámek Kvasice (Foto: www.ouss-uh.cz)
Domov se zvláštním režimem zámek Kvasice (Foto: www.ouss-uh.cz)
Co se děje 3. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

KVASICE - Zámek v Kvasicích na Kroměřížsku, který slouží jako hlavní budova tamního Domova se zvláštním režimem, se dočká nové střechy. Jak serveru Zlin.cz sdělila mluvčí hejtmanství Renata Janečková, investiční záměr už schválila krajská rada.

Oprava potrvá od letošního září do června příštího roku a přijde na 7,8 milionu korun. Investorem bude Zlínský kraj. "Oprava střechy je nutná vzhledem k tomu, že střecha je na mnoha místech poškozena a do budovy zatéká. Narušena je přitom jak její krytina, tak i dřevěná konstrukce," uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Starou střešní krytinu nahradí nová z falcovaných šablon vyrobených z hliníkových slitin, které mají životnost asi 100 let. Součástí opravy bude i výměna poškozených částí konstrukce krovu. Nainstalovány budou také sítě proti holubům nad prostorem atria a nebude chybět ani hrotový systém na věži, římsách, parapetech a hlavicích sloupů. Nově budou vyzděny komíny, do kterých bude napojeno odvětrání podlah z přízemí, a vyměněny okapy a svody.

Hlavní budova (zámek) je oficiálně vedena jako kulturní památka České republiky. Proto se na veškeré stavební činnosti a úpravy budou vztahovat podmínky památkového zákona.

Rozsáhlou rekonstrukci domova, téměř za 100 milionů korun, realizoval Zlínský kraj v letech 2006 až 2008. V její první etapě byla vybudována nová kotelna a zrekonstruovány hospodářská budova, kuchyně, prádelna, vyšetřovna a místnost pro terapie. Druhá část byla zaměřena na celkovou rekonstrukci ubytovacího objektu (zámku).

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam