V Suché Lozi začnou práce na stavbě stanoviště záchranné služby

Ilustrační foto (Foto: www.zzszlin.cz)Ilustrační foto (Foto: www.zzszlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.zzszlin.cz)
Co se děje 3. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

SUCHÁ LOZ - Stavba výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby v Suché Lozi na Slovácku může začít, krajští radní už schválili jejího dodavatele. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Nejnižší cenovou nabídku předložila firma z Uherského Brodu. Zlínský kraj ušetří více než pět procent oproti předpokládaným výdajům. "Veřejná zakázka byla vyhlášena na 9 985 542 korun bez DPH, vysoutěženo máme za 9 449 999 korun bez DPH, což je úspora 5,4 procenta. Práce tak mohou v březnu začít tak, aby na konci září bylo hotovo," řekl Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

Stavební práce budou spočívat ve vybudování nové výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby v obci Suchá Loz. Tím bude naplněna zákonná povinnost zajistit dostupnost zásahu záchranné služby do 20 minut od jeho nahlášení pro devět obcí ve východní části okresu Uherské Hradiště (Žítková, Starý Hrozenkov, Vápenice u Starého Hrozenkova, Vyškovec, Lopeník, Březová u Uherského Brodu, Strání, Květná, Horní Němčí) s celkovým počtem 7 546 obyvatel. Současně dojde i k optimalizaci a zkrácení času dojezdu v dalších pěti obcích jižní části okresu Uherské Hradiště (Slavkov u Uherského Brodu, Korytná, Bystřice pod Lopeníkem, Komňa, Krhov u Bojkovic) s celkovým počtem 2 192 obyvatel.

Výjezdová základna v Suché Lozi je koncipována pro jednu výjezdovou posádku řidič + záchranář na směně, garážové stání bude pro dvě sanitní vozidla (1 vůz RZP + 1 záložní). V objektu budou umístěna dvě garážová stání pro sanitky, jedno stání bude zároveň sloužit jako mycí box. Na garáže plynule navážou sklady léků, zdravotnických pomůcek, dezinfekce, úklidový box, kotelna, servrovna, náhradní zdroj bude umístěn mimo objekt. Na jižní straně objektu budou umístěny šatny pro personál se sociálním zařízením a sprchami, dále pracovny záchranáře a řidiče a denní místnost.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam