Otrokovice podpoří kulturu více než půl milionem korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 3. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Na kulturní činnost rozdělí otrokovická radnice více než půl milionu, příjem žádostí začne v druhé polovině března. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Radní schválili program pro poskytování dotací z rozpočtu města v oblasti kultury s tím, že město bude žádosti přijímat v době od 16. do 23. března. "O dotaci mohou zažádat spolky se sídlem v Otrokovicích, které splňují všechny zákonem předepsané podmínky pro činnost v oblasti kultury. Spolek nesmí být komerčně zaměřený k dosahování zisku a jeho členové musejí být pouze fyzické osoby," vyjmenovala Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury.

Peněžní prostředky mohou být poskytnuty například na provozní náklady vynaložené na hlavní činnost spolku, na cestovné, dopravu, ubytování v rámci vystoupení, soutěží, festivalů, workshopů, ale také materiálně technické zabezpečení, mzdy či honoráře lektorů a podobně.

"Aby byla dotace poskytnuta, musí být řádně vyplněná žádost doručena ve stanoveném termínu buď osobně na podatelnu Městského úřadu Otrokovice nebo poštou adresovaná na Městský úřad Otrokovice, odbor školství a kultury," upozornila Barbora Šopíková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam