Konec nudy...a začátek nuda pláže. Zlínská přehrada ožije

Kudlovská nádrž (Foto: Zlin.cz)Kudlovská nádrž (Foto: Zlin.cz)
Kudlovská nádrž (Foto: Zlin.cz)
Jana Pravdová 3. 3. 2016 | Zdroj: Jana Pravdová

Už už to vypadalo, že zlínská přehrada bude věčnou ostudou města. A naráz tu za dva měsíce bude všechno jinak. Za pár dnů se na břehu zatím nevyužité vodní nádrže objeví těžká technika, nejdříve přijdou ke slovu bagry a pak takzvané pískomety.

Na světě je už nějaký čas projekt, který počítá s rozšířením zanedbané vodní nádrže a potom jejím využitím coby velké rekreační zóny pro nudisty, tedy lidi, jimž plavky neříkají pane ani paní.

"Naše multibagry se kolem 15. března přesunou z lokality na bývalém školním hřišti u škol, kde se buduje vysokoškolské centrum asi o třista metrů východním směrem. Nejdříve srovnáme se zemí naprosto nevyužívaný park, pak lokalitu vyhloubíme a zcelíme s dosavadní vodní nádrží takzvanou Kudlovskou přehradou," vypráví nadšeně architekt René Odhalený, který je autorem projektu.

Jako jediné středoevropské město tak Zlín dostane do svého centra velké jezero s přilehlou pláží určenou výhradně těm, kteří se rádi sluní a koupou "bez."

Úžasná myšlenka má především podporovatele, hlasy puritánů zanikají v nadšení. "Už to vidím, jak nádherně se tu bude slunit a učit na zkoušky," těší se Johanka Holá ze zlínské univerzity Tomáše Bati.

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří sem přímo nezamíří za opalováním a rekreací. "Budeme mít speciální linku trolejbusu, který bude jezdit ze zastávky Malá scéna zpomalenou rychlostí kolem jezera a pláže a pak bude z křižovatky u Centroprojektu zase couvat zpět, bude to novinka, se kterou chceme prorazit, jízdné bude speciální padesátikorunové, ale už dnes víme, že zájem bude obrovský," dívá se dopředu vedoucí Odboru nových projektů Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Jiří Chmýří.

Harmonogram prací je připraven tak, aby první naháči zavítali do prostor přehrady 15. května. Zlín už na festivalech cestovního ruchu registruje nebývalý zájem z celé Evropy. Turisty bude do města přivážet především mezinárodní organizace nudistů Svět bez plavek, která se kromě evropských dotačních peněz podílí i na vybudování zázemí.

Zajímavé je i to, že písek na plážích bude přímo ze Sahary. Vstupné bude první rok provozu symbolické, třicet korun, studenti za polovic. Důchodci za trojnásobek.

O autorovi

Jana Pravdová

Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam