Zlínský kraj se chystá postavit ve Slavičíně mycí box pro auta záchranářů

Městská nemocnice Slavičín (Foto: Městská nemocnice Slavičín)Městská nemocnice Slavičín (Foto: Městská nemocnice Slavičín)
Městská nemocnice Slavičín (Foto: Městská nemocnice Slavičín)
Co se děje 3. 3. 2016 | Autor: Irena Frolová

SLAVIČÍN - Garáž v areálu Městské nemocnice Slavičín se možná změní v mycí box pro vozidla zdravotnických záchranářů. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Výjezdové stanoviště záchranářů, umístěné rovněž v areálu slavičínské nemocnice, v současné době žádným mycím boxem nedisponuje. Nový mycí box by sloužil zdravotnickým záchranářům nejen ze Slavičína, ale i z blízkých Valašských Klobouk.

"Momentálně probíhá mytí sanitek ve Slavičíně pouze ve výjimečných případech, a to oplachem vodou, bez použití chemických přípravků. Kompletní očistou pak vozy procházejí až v prostorách myčky Zdravotnické záchranné služby ve Zlíně, kdy však nejsou přítomny na svém výjezdovém stanovišti. Proto je tento problém potřeba řešit," uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Odbor investic krajského úřadu nyní na základě souhlasu Rady Zlínského kraje zpracuje prověřovací studii stavebních úprav garáže, která je ve vlastnictví kraje. Studie ukáže, zda jsou stavebně-technické parametry garáže pro přestavbu na mycí box vhodné a efektivní a přinese také návrh konkrétního majetkoprávního vypořádání s vlastníkem pozemku (městem Slavičín), na němž by měla být část akce realizována. Náklady na přestavbu jsou odhadovány na asi milion korun.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam