Petr Švancara: víkend na brněnsko - zlínský způsob

Petr Švancara (Foto: www.petrsvancara.estranky.cz)Petr Švancara (Foto: www.petrsvancara.estranky.cz)
Petr Švancara (Foto: www.petrsvancara.estranky.cz)
Sport 4. 3. 2016 | Autor: Jan Čada

BRNO, ZLÍN - Výborný ligový fotbalista spíše už nedávné minulosti, dnes také úspěšný organizátor sportovních akcí, funkcionář i jedinečný glosátor. To je v osmatřiceti Petr Švancara. Má spoustu příznivců i menšinu těch, kteří mu třeba tolik nepřejí. Originalitu a nápaditost mu ale nemůže upřít vůbec nikdo.

Zrovna nastává víkend. V něm se utkají "Švanciho" milované kluby Kometa a Zbrojovka právě se Zlínem. Švancara to samozřejmě vnímá.

Na hokej v pátek půjdu, ale nebudu tam moci být až do konce, mám pak jednu povinnou akci, besedu, tam chybět nemůžu, ale s klukama z Komety jako velký fanda budu samozřejmě i mimo tribuny. Dali mi teda jako spoustě příznivců poslední dobou hodně zabrat, ještě, že zachránili play off, alespoň předkolo.

Berete Vy Brňané Zlín jako stravitelného soupeře pro předkolo?

Jasně, tak jako Zlín nás, je to rozhodně příjemnější cestovat do Zlína než do dalekého Chomutova. Herně by asi šlo o vyrovnanou sérii, je to ale pokaždé zápas s nádechem derby, fandové to mají sto kilometrů po dálnici, bral bych to.

V sobotu se hraje v Králově Poli fotbalová liga. Zbrojovka hostí Zlín...

Tam budu stoprocentně, bude to pořádná bitva, to jsem si jistý, Zlín se dostal třemi porážkami do problémů, ale ani my na tom nejsme bůhvíjak, máme na jaře tři bodíky, bude to zajímavé a dramatické.

Hrál jste hned dvakrát za Slovácko i jeho předchůdce Synot, zlínští funkcionáři Vás neoslovili nikdy?

Kupodivu ne, přitom mi byl a je Zlín docela blízký, teď už to asi nestihnu, ale do města jezdím fakt vždycky rád. Kromě duelů s námi Brňáky přeju vždy samé úspěchy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam