VIDEO: Dům na Sokolské. Napětí pokračuje. Aktualizujeme dění

Foto: HZS Zlínského krajeFoto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Co se děje 8. 3. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Kdo čekal totální demolici neobydleného domu na Sokolské ulici ve Zlíně, nedočkal se. Při nočním zásahu hasičští specialisté s těžkou technikou odstranili jen část domu a eliminovali tak nebezpečí zřícení.

V ulici byl obnoven normální provoz, čeká se na další vyjádření statika. Případ, který mimo jiné paralyzoval dopravu na důležité tepně a pro lidi z okolních domů znamenal i zákaz vycházení, ale zdaleka nekončí.

"Budeme zjišťovat některé okolnosti rekonstrukce i to, zda se postupovalo v souladu se stavebními předpisy a normami, prověřujeme i možnost obecného ohrožení z nedbalosti," konstatovala v úterý odpoledne zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Hasiči ze Záchranného útvaru z Hlučína strhli pomocí rypadla jen staticky nestabilní část domu," potvrdil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Podle všeho je teď případné pokračování demolice nebo rekonstrukce na stavebníkovi, své by měl říci také statik," konstatoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Brzy odpoledne ale nabraly věci další nečekaný spád. Do zahrady se sesunula značná část zdiva, policie znovu uzavřela Sokolskou ulici.

"Znovu povoláváme Záchranný útvar z Hlučína s těžkou technikou. Dům je velmi nestabilní a podle všeho začnou specialisté rozebírat dům od střechy," sdělil kolem 16. hodiny v úterý hasičský krajský mluvčí Libor Netopil.

Večer na místo znovu dorazila těžká technika . Ulice Sokolská je nadále uzavřena pro veškerý provoz.

Video

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam