Série míří do Třince. Jaroslav Balaštík: vše je otevřené

Jaroslav Balaštík (Foto: HC PSG Zlín)Jaroslav Balaštík (Foto: HC PSG Zlín)
Jaroslav Balaštík (Foto: HC PSG Zlín)
Sport 9. 3. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Poraženecká nálada poté, co těsně podlehli Třinci na nájezdy? Ve Zlíně tedy ani náhodou. Každý, kdo hokej zná, považuje sérii za vyrovnanou nejen co do skóre, ale i možného dalšího vývoje.

Určitě si to myslí i jedna z ikon zlínského hokejového klubu, dvojnásobný mistr republiky Jaroslav Balaštík. Obávaný střelec už v této sezóně stejně jako jeho souputníci Petrové Leška a Čajánek nepomáhá na ledě, ale i tak samozřejmě drží palce. Střídavě doma v Uherském Hradišti, ale i jako divák ve Zlíně.

Viděl jste obě utkání v pondělí a v úterý?

Na zimáku jsem byl v pondělí, sleduji samozřejmě vše, ať v televizi nebo na internetu, fandím, držím pěsti.

Jak vidíte stav série?

Myslím, že se zatímní remízový stav dal očekávat. Dva kvalitní a velmi vyrovnaní soupeři, rozhodovaly maličkosti. I spravedlnost je zatím podle mne přesná. První zápas měl vyhrát a vyhrál Zlín, ve druhém byli možná o fous lepší hosté.

A další vývoj?

Vůbec bych se nedivil, kdybychom šli na hokej v neděli ve Zlíně za stavu 2:2. A hrál se ultimativní, rozhodující zápas.

Na Třinec máte určitě spoustu vzpomínek?

No jejda, určitě nikdy nezapomenu, když se mi povedlo skórovat ve čtvrtfinále play off v Třinci. Domácí vedli 2:1, stejně tak i na zápasy, nám se mým gólem podařilo srovnat tři vteřiny před koncem normální hrací doby na 2:2 a v nájezdech jsme se pak odrazili k postupu za titulem. Vyhráli jsme potom na zápasy 4:3, to byly bitvy, Třinec je vždycky skvělý soupeř a to, že Zlín zatím ve vyřazovací sérii šestkrát vyhrál, je skoro neuvěřitelné. A věřím, že to vyjde zase.

Jen tak mimochodem, nejlepší střelec historie hokejového Zlína rozhodl tehdy v roce 2004 i sedmý duel čtvrtfinále půl minuty před koncem. Zlín vyhrál nad Třincem 2:0.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam