Bála se předjet traktor na rovině. Teď řádí v rallye

Pavlína Tydlačková (Foto: www.tydlajda.cz)Pavlína Tydlačková (Foto: www.tydlajda.cz)
Pavlína Tydlačková (Foto: www.tydlajda.cz)
Sport 7. 4. 2016 | Autor: Jan Čada

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Když si nasadí brýle, vyhlíží jako mladá šarmantní profesorka francouzštiny, když je sundá, pohladí vás hezkou tváří i postavou modelky. A když začne vyprávět, docela žasnete. Jedenatřicetiletá Pavlína Tydlačková z Valašského Meziříčí má řidičák teprve osm let, přesto bude příští týden na Valašské rallye za volantem své soutěžní fabie pěkně prohánět chlapy. Mimochodem soutěž pojede už popáté.

Vy jste opravdu neměla závodění v krvi od dívčích let?

Kdepak, ani náhodou, po řidičáku jsem netoužila a dělala jsem ho později než kamarádi, až ve třiadvaceti letech. A první samostatné jízdy byly testem odvahy a sebezapření. Moc dobře si pamatuji, jak jsem u Bystřičky na naprosto přehledné rovině předjížděla třicítkou jedoucí traktor. Adrenalin to byl přímo nezapomenutelný.

Pak se muselo něco zlomit.

Šlo to jakoby samo, vyjezdila jsem se v práci, dělala jsem obchodního zástupce u jednoho mobilního operátora a tam to bez auta nešlo, jelo to prostě nějak samo a jak přibývalo kilometrů, tak jsem začala být i troufalá. Co si tak někdy zkusit rallye, takový červík ve mně hlodal a hlodal, až jsem to prostě zkusila.

A dopadlo to tak, že dnes patříte k ostříleným rallyjezdcům, to jsou věci, co? Jak se těšíte na svoji pátou Valašku?

Těším se moc, jsou tam nádherné úseky, myslím, že se bude hodně rozhodovat na polygonu v Kopřivnici, jsou tam nesmírně náročné technické úseky. 

Cíl?

Cílem je cíl, bez karambolu za volantem nepoškozené fabie. To přeji i všem ostatním.

Kdo vám fandí a drží pěsti?

Těch je naštěstí dost, fanoušků je na Valašsku spousta. Nejvíc mne baví maminka. Napřed o tom nechtěla ani slyšet, vždycky napekla buchty a tetelila se strachy. Teď už vyspěla, chodí i k trati.

Mimochodem diváci jsou zkraje sezóny jako vždy tématem, že ano?

No jistě, někdy si hrají se zdravím, se životy, to pak občas máte chuť vyskočit ven a dát jim pár facek, což tedy jaksi nejde. Tak třeba i touto formou: fanděte, máme vás moc rádi, ale dbejte na sebe, je to o vás.

Jak by dopadlo srovnání fandů na našich soutěžích a třeba ve světě?

Naše bezpečnostní opatření jsou opravdu možná nejlepší na světě. Byla jsem loni třeba ve Finsku nebo na Sardinii, mám možnost porovnat, ale jak říkám, je to prostě o rozumu, nikdy nemůžete vyloučit, že se něco může stát.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam