Bar U nás Napajedla...která jídla jsou tu "jedlá"?

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Gastronomie 20. 4. 2016 | Zdroj: Kuchtík Chutík

NAPAJEDLA - Exteriérem Vás rozhodně neoslní. Interiérem taky ne. Ale jistou míru domácí pohody, kterou slibuje už název napajedelského restauračního zařízení, totiž Bar U nás, tu najdete, ne že ne. Kdo nečeká zázraky a výstavní prostory, může se tu cítit docela spokojen.

Podnik se nachází v Napajedlích pár kroků naproti proslulého hřebčína. Nábytek uvnitř tedy nic moc, jde zcela zjevně o hospůdku, kam lidé rádi zajdou na rychlý a taky levný "gáblík". Kuchaře i kuchařku vidíte přímo před očima průhledem do kuchyně. V čase mírně předpoledním se opravdu nezastaví. Však také mají docela pestrou nabídku meníčkových jídel.

My si vybíráme v nabídce na prvním místě dominujícího vepřového vrabce. Častěji bývá k mání se zelím a knedlíkem, tady tentokrát vsadili na špenát a k němu se více hodí knedlík bramborový. Je v pětinásobném plátkovém provedení, maso libové a dobré, špenát chutně připravený a osádka kuchyně zaslouží docela pochvalu.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3 hvězdičky.

  • parkování přímo u baru
  • nepříliš vábný exteriér
  • stejně tak i interiér
  • přívětivá, usměvavá, snaživá obsluha
  • nízké ceny

Ovšem polévka zvaná italská s těstovinou už tolik bodů v předstihu nenabrala. Není špatná, klidně ale mohla být v teplejším provedení. Ve škole bychom jí dali zřejmě trojku.

Chutík si jako chod číslo dvě dává v rámci šetření kalorií zeleninové rizoto. Je nebo není dietní? Jak se to vezme. Zeleninou se nešetřilo, sýrem také ne, rýže je dobrá, navíc celý pokrm poměrně mastný. Dietní tedy možná zrovna ne, ale chuť se povedla a porce je i s polévkou za 68 korun opravdu pěkná.

Dvě malá piva se k jídlu "na rychlovku" opravdu hodí.

Pohledná mladičká servírka je rychlá i usměvavá, dojem by byl možná ještě lepší, kdyby nebyla jen v obyčejném civilním oděvu. I když právě tady se určité zavedené představy jakoby stírají a civilnost ve všem je snad prvoplánová. Nízké ceny tomu odpovídají.

Podtrženo, sečteno. Chutík dává 3 hvězdičky, má dobrou náladu. Možná i díky jaru. Všudypřítomnému. I U nás v baru.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam