Pomalu, důkladně, kvalitně. Antuka chce své

Správci v akci (Foto: Zlin.cz)Správci v akci (Foto: Zlin.cz)
Správci v akci (Foto: Zlin.cz)
Sport 25. 4. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Tenisté, ti závodní i rekreační, dali vale hale. A těší se na antukovou sezónu. Ve Zlíně na Vršavě jim chystají půlroční radovánky na červených kobercích pánové Jiří, František, Oldřich a Hynek. Opravdu skvěle sehraná parta.

"Nepsaným šéfem je pan Pavelka, tedy Jiří Pavelka," vypráví Hynek Sedlář s hrablem v ruce s plným pracovním zapřažením adekvátně oblečen, tedy s čepicí na hlavě a zimní bundou, tak jak diktuje mimořádně chladný čas konce dubna roku 2016.

Zmíněný doyen kvarteta Jiří Pavelka sem naskočil coby čerstvý důchodce bezmála přede dvěma desítkami let. "Kroutím tu už devatenáctou sezónu, mojí výhodou je, že to mám z druhé stráně Vršavy kousek, to Hynek jezdí denně na kole z Příluků," říká Pavelka.

V plné práci se činí i František Tomšů a Oldřich Šebík. Práce je jak na kostele, veřejnost se přitom rychle chystá, na řadě jsou i první turnaje mládeže, tenisové jaro je prostě tady. Začne na přelomu dubna a května.

"Napřed musíme zbavit dvorce nánosu ze zimy, vychytat všelijaké mechy i další nečistoty, pomáhají nám škrabky i lopaty. Rozmístíme z čar starou antuku a nanášíme novou, všechno se musí důkladně, pomalu válcovat a stříkat, tady nejde nic uspěchat. Jak kurty připravíme, takové budou," vypráví Pavelka.

Připravit se musí i "vodní hospodářství", zkontrolovat čerpadla, zásobníky vody, motory i hadice. "Zatím to vypadá dobře, vody je v nádržích docela dost, snad nebude zase tak suchý rok jako minule," doufá Šebík.

Nejdůležitější bude v dalších dnech válcování povrchu kurtů. "Letos by to mělo klapnout, napřed využijeme ručních menších válců, pak motorového, letos jsme sehnali opravdu výborný, tak se pánové a dámy, co rádi hrají, mohou těšit, ještě prosím pár dnů a jde se na věc," dodává Jiří Pavelka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam