Derby v režii Afričanů. Slovácko – Zlín 1:1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - 1. FC Slovácko - Fastav Zlín 1:1. Anebo s trochou nadsázky Togo - Senegal 1:1. Oba góly ve vypjatém derby 27. kola Synot ligy stříleli útočníci západoafrických zemí. Za domácí v 61. Koné, za hosty v 85. minutě Diop. Bod má asi větší cenu pro Zlíňany.

Lepší fotbal se hrál určitě až po přestávce. Hned po ní za dvě minutky hlavičkoval zblízka Havlík, Holý jeho střelu reflexivně vyrazil, to byl tedy zákrok!

V 56. minutě měli pěkný moment hosté. Kapitán Hájek napřáhl z trestňáku ze třiceti metrů a jeho excelentní bomba se otřela o spojnici břevna a tyče Hečovy branky.

Pak přišla velká chvíle domácích, Havlík nacentroval z levé strany, míč přiletěl na hlavu Koného a ten měl zblízka opravdu docela lehkou gólovou práci.

Za tři minuty mohl vyrovnat po zaváhání domácí obrany Koreš, ale přes vyběhnutého Heču trefil jen břevno.

Gólově se na hosty usmálo štěstí až v 85. minutě, Koreš zleva našel Diopa a ten technickou přízemní střelou vyrovnal na konečných 1:1.

Bod asi berou oba týmy, Zlín musí v příštím kole potvrdit oprávněnost startu v nejvyšší soutěži, když hostí ještě více namočenou Příbram.