Jižní Amerika v centru Zlína. Brazileiro má šmrnc

Foto: Facebook BrazileiroFoto: Facebook Brazileiro
Foto: Facebook Brazileiro
Gastronomie 23. 5. 2016 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Do Brazílie to máme ze středu Evropy pěkný kus cesty. Láká plážemi i olympiádou, neláká současnými tvrdými politickými půtkami. Pokud chceme zůstat v klidu domova a přesto se do vzdálené jihoamerické země přenést, pak není nic snadnějšího, než skočit na pár dobrých soust přímo do centra Zlína, do restaurace Brazileiro.

Má to několik nevšedností a originalit, které nejsou jinde k mání. Pan majitel a kuchař je echt tedy naprosto pravý Brazilec. Však se nám také občas během pozdního oběda ukáže a přesvědčí se, zda nám u něj chutná. Objednávku činíme u jeho pohledné paní, což je ovšem krasavice ryze české potažmo moravské provenience.

Brazileiro je doslova nabito brazilskými reáliemi především na stěnách. Tahle země je opravdu mimořádně zajímavá, pravda, my Češi ji vnímáme hlavně po fotbalové či karnevalové stránce. Teď se Chutík s kolegou mohou přesvědčit, jak tam vaří.

Důležité je, že se tu najíte ve velké pohodě i později než v obligátním čase mezi jedenáctou a třináctou hodinou. To je docela cenná devíza podniku, který má vnitřní prostory a teď v čase teplých dnů využívá pro hosty i prostorné zahrádky. Obsluha je self tedy samo. A zajímavý je styl. Za 100 gramů čehokoliv zaplatíte jednotně 24,90. Takže nabrat rýži, bramborovou kaši, špagety, zeleninu, tři druhy masa od vepřového jazýčku až po kuře a šup na přesnou váhu.

Chutíkovo hodnocení vychází na 3,5 hvězdičky.

  • rozumné ceny
  • pestrý výběr z rautového stolu
  • slabší výběr salátů
  • příjemné, jednoduché stolování
  • složitější parkování
  • vlídný personál

Polévka je zvlášť, za dvacku, pro každého libovolná porce. Má moře zeleniny a také maso, chutná velmi dobře i po čtrnácté hodině.

Hlavní jídlo také spokojenost, větší výběr salátů už asi byl třeba před hodinou, nezaškodil by, byť je dost pozdě. Ale tohle rezerva určitě je.

Doplníme limonádu z automatu, a protože už také končí, dostáváme jen pár doušků. Zato zdarma.

PP - tedy pěkné paní za pultem platíme předem po zvážení pokrmů a to pro dva ve slušných porcích velmi rozumnou cenu kolem 240 korun.

Brazileiro má zvuk, v Chutíkově hodnocení dostává 3 a půl hvězdičky, mimo jiné za docela dobré a neotřelé občerstvovací přístupy.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam