Filmový uzel Zlín odhaluje kouzlo animovaného filmu

Ilustrační foto (Foto: www.filmovyuzel.cz)Ilustrační foto (Foto: www.filmovyuzel.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.filmovyuzel.cz)
Co se děje 29. 5. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – O tomto víkendu se veřejnosti otevírá Filmový uzel. Neděle bude patřit prasátku Lojzíkovi, což je nová animovaná série pro děti, která vzniká právě ve Filmovém uzlu Zlín, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí projektu Petra Svěráková.

V průběhu celého dne se malí i velcí návštěvníci budou moci zúčastnit animačních a tvořivých workshopů, vyzkouší si takzvané plackování nebo si prasátko Lojzíka mohou nakreslit. Kromě toho si návštěvníci rovněž poslechnou pohádku o prasátku Lojzíkovi, a to během autorských čtení.

"Interaktivní výstavu  O prasátku Lojzíkovi jsme pojmenovali Tvořivý chlívek. Děti tu mohou kreslit, skicovat, tvořit storyboardy, dokonce si i zacvičí jógu. V Lojzíkově chlívku se také dozvědí, jak se z první Lojzíkovy skici stal příběh, z příběhu knížka a z knížky večerníček," řekla Táňa Ondrašíková, autorka textů knížek O prasátku Lojzíkovi.

Filmový uzel Zlín je určen pro širokou veřejnost a všechny věkové kategorie si zde najdou svůj objekt zájmu. Dětem je vyhrazeno především čtvrté patro. Ti starší si přijdou na své i v ostatních prostorách, kde se dozví o historii kudlovských atelierů a hlavních osobnostech, které ji tvořily. Po příjemně stráveném čase si mohou zajít na kávu a zákusek do zbrusu nové kavárny, která je situována v prvním patře.

"Filmový uzel Zlín je centrum, které podporuje tvořivost, popularizuje animovanou tvorbu a odkazuje na historii. Naším cílem je především nadchnout děti pro animovanou tvorbu, která byla v posledních letech v pozadí," doplnila umělecká ředitelka Filmového uzlu Zuzana Bahulová.

Bohatý doprovodný program bude ve Filmovém uzlu Zlín probíhat také během celého nadcházejícího týdne, kdy se ve městě koná Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

V úterý 31. května se v celém areálu filmových ateliérů uskuteční den otevřených dveří. Pro návštěvníky Filmového uzlu Zlín jsou připraveny komentované prohlídky a autogramiáda Ludmily Zemanové, dcery režiséra a výtvarníka Karla Zemana.

Ve čtvrtek 2. června proběhne křest publikace Ateliér Hermíny Týrlové za přítomnosti autorů Jany Janíkové, děkanky Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lukáše Gregora, vedoucího Ateliéru animované tvorby Fakulty multimediálních komunikací.

Filmový uzel Zlín bude otevřen celoročně. Na tvorbě expozic se podílel rozsáhlý tým odborníků – například Zdeněk Talaš, Lukáš Sušila, Michael Klang, Alan Záruba, Jiří Madzia a další.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam