V Luhačovicích u Havlíčka. Když hodnotíš, přihmuř víčka

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Gastronomie 6. 6. 2016 | Zdroj: Kuchtík Chutík

Platilo kdysi, ale to je už nějakých třicet čtyřicet let, docela dávno, že se do Luhačovic jezdilo na pivo a na jídlo k Havlíčkovi. A kdo tam nebyl, jakoby gastronomii největších moravských lázní ani neznal. Jak se zdá, či jak to spíše je, staro a dobromilectví se tu nenosí a všechno je zjevně poněkud jinak.

Strohý jídelní lístek nejobyčejnější z obyčejných, stejný interiér i přijetí. V lokále, kde by člověk v poledne a také v lázeňské sezóně čekal bitvu o stůl i židle, jedna mladá dvojice a pak duo "Chutiks". Už to samo o sobě nějak zvlášť nevytváří příjemnou atmosféru... ale co, třeba se hosté záhy dostaví, ještě pořád je kolem dvanácté čas.

Polévka jednotná jako kdysi v závodní jídelně, k tomu devět jednoduchých hotových jídel od vepřové kýty po smažený hermelín. Ale proč ne, pro ne zrovna totálně penězi nabitého lázeňského šviháka i nešviháka tak akorát.

Chutíkovo hodnocení vychází na 2,5 hvězdičky.

  • placené parkování
  • strohý personál
  • strohý interiér
  • ničím výrazná jídla
  • čisto ale ne útulno
  • střední cenová hladina

Polévka je tentokrát gulášová, porce nevelká a chuť...no rozvařeně obyčejná. Gulášovka umí být hodně výraznější.

K jídlu pak vepřová kýta na smetaně a vepřová játra na roštu s hranolky a tatarskou omáčkou.

První pokrm s plátkem masa a omáčkou průměrné chuti, knedlík určitě ne domácí výroby a jeho nadýchanost zůstala ve výrobně.

Druhé jídlo zase jako vše ostatní, tak nějak, aby se neřeklo, ale ani výrazné ani kritizovatelné zplna plic.

Popravdě řečeno, když jim nápoj nebyl ani nabídnut, byli Chutíkovi docela rádi, když vyráželi do rušných luhačovických ulic. Nasyceni zcela mírně.

Jednotná cena za polévku a jídlo 90 korun, pocity poněkud nelázeňské, snad bude líp. Anebo toho dne tam prostě měli poněkud horší formu.

Chutíkovo hodnocení 2 a půl hvězdičky s přimhouřením víček.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam