Jaroslav Kristek: sběratel titulů končí v Bělorusku

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Sport 20. 6. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Nástup do léta? Ideální čas potkat celou řadu hokejových osobností a nejen na ledě. To je případ Jaroslava Kristka, zlínského hokejisty, sběratele titulů i hokejového světoběžníka. Je mu šestatřicet, v hokeji žádný věk.

Momentálně si svoji letní přípravu ordinuje sám. Po čtyřech sezónách zřejmě končí v Bělorusku.

Jaké to byly sezóny?

Myslím, že docela úspěšné, z Grodna, což je po Dinamu Minsk, který válí v KHL, nejpopulárnější klub země, mám výborné vzpomínky kořeněné zlatem. Teď v posledních dvou sezónách jsme vždy těsně vypadli v semifinále, ani to nebyl propadák.

Jaká vlastně je tamní nejvyšší soutěž?

Myslím, že deset týmů má svou kvalitu, podle mne by se prvních pět uplatnilo v naší nejvyšší soutěži.

O Bělorusku toho obyčejný Čech zrovna moc neví...

Což je docela škoda, samozřejmě ta země je poznamenaná takovou tou panelákovou výstavbou, ale pozor. Čistota, pořádek, to je fakt paráda. Nemáš práci? Tady je koště a ukaž se...

Máte tituly z Karlových Varů, Košic, Grodna, stříbro se Zlínem z roku 2005, ale taky zlato z Mistrovství světa juniorů z roku 2000. Co dál?

To se uvidí, teď mne třeba baví tenis, nějak se musím udržovat, forma jde nahoru, rád bych už kvůli rodině hrál tady blíž domovu, uvidíme, nespěchám, většinou se věci dořeší někdy v srpnu. Agenta vlastně nemám, musím hledat sám, ale vůbec si nestěžuji.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam