Na Holešovskou Regatu dorazilo asi 20 tisíc lidí

HOLEŠOV - Kolem 20 tisíc lidí navštívilo během dvou dnů 6. ročník největšího rodinného festivalu u nás – Holešovskou Regatu. Bylo to nejvíce návštěvníků v historii festivalu vůbec, informovala mluvčí pořádající Agentury Velryba Petra Svěráková.

„Z návštěvnosti i celé atmosféry festivalu mám za organizační tým velmi dobrý pocit. Nikomu se nic závažného nestalo a podle dosavadních reakcí diváků si i oni náš festival příjemně užili,“ řekl ředitel festivalu Michal Žáček.

Do Soutěže netradičních plavidel se letos přihlásilo celkem 21 posádek. V SMS hlasování diváků se na prvním místě umístila posádka s číslem 9 – Nekonečné Tymy ze sdružení TYMY Holešov a získala tak hlavní výhru 10 tisíc korun.

Podle odborné poroty jako první skončila Duhová Sousedíkova perla ze SOŠ Josefa Sousedíka ze Vsetína, na druhém místě se umístil Cirkus Krk – zvířátka na kolotoči a třetí byla Plovárna rozmarné léto ze ZŠ Valašské Klobouky.

Vítězem Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky se letos stal Pavel Polách ze Zlína, který 22 metrů dlouhou a 27 centimetrů širokou lávku přejel v nejpomalejším čase 9,5 sekundy a získal tak 1 500 korun a pohár. Do této populární soutěže se přihlásilo 25 odvážlivců.

Během dvou dnů na festivalovém pódiu vystoupily kapely Kryštof, Tata Bojs, Aneta Langerová, Michal Hrůza nebo No Name, kteří zároveň v Holešově oslavili 20. narozeniny. Organizátoři společně s diváky pro ně připravili překvapení v podobě stovek balónků, které vypustili v průběhu koncertu do nebe.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program v celém areálu a na nádvoří zámku. Holešovskou Regatu tradičně zakončil velký ohňostroj nad areálem zámku a zahrad.