Ovce na cyklostezce museli chytat policejní psi

Foto: Městská policie ZlínFoto: Městská policie Zlín
Foto: Městská policie Zlín
Hasiči a policie 26. 6. 2016 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Neobvyklý zásah zažili před pár dny lidé v místní části Zlína Prštné. Na stezce pro cyklisty se totiž proháněly ovce, informoval mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Okamžik, kdy vyměnili služební psy ovčácké, prožili tento týden strážníci Útvaru kynologické služby Městské policie Zlín.

Krátce po deváté hodině dopoledne přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení od cyklisty, který projížděl po cyklostezce v místní části Prštné. Právě tam jej totiž překvapily dvě statné ovce, které stezku nevyužily k projížďce na bicyklu, ale spásaly porost na kraji úzké vozovky. Policejní hlídka proto vyrazila na místo, zjistit, co se děje. S ní se do Prštného vypravili také služební psi.

"Po několika minutách se potvrdilo, že se prvotní oznámení zakládá na pravdě. V blízkosti cyklostezky se nacházel pár ovcí, které zřejmě utekly z výběhu svého majitele," popsal Janík.

Protože nebylo zřejmé, komu ovce patří, rozhodli se policejní psovodi hospodářské zvířata odchytit.

Obě ovečky se nakonec podařilo uvázat na vodítko a následně naložit do služebního vozidla. Jelikož se o ně ale nikdo nepřihlásil, museli je strážníci nechat v městském útulku pro opuštěná zvířata.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam