Míša a Míša: hodně pěkné vysvědčení. A nejen ve škole

Michal a Michal (Foto: rodinný archiv)Michal a Michal (Foto: rodinný archiv)
Michal a Michal (Foto: rodinný archiv)
Sport 30. 6. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Vysvědčení někoho napíná, někoho trápí, někoho těší. To školní má desetiletý Michal Juřena ze Zlína "zmáknuté." "Měly by to být samé jedničky," hlásí hodně šikovný desetiletý kluk, když trénuje s tátou stejného jména na zlínských tenisových dvorcích na Vršavě.

To další vysvědčení, za tenisový projev, mu uděluje táta.

"Taky by to nebylo špatné, dělá pokroky, na jihomoravském žebříčku mladších žáků jde nahoru, ale nic není zadarmo," hlásí výborný tenista, ale donedávna taky přímo vynikající raketlonista (čtyři discipliny s raketami - tenis, squash, stolní tenis a badminton) Michal starší.

Pohled na věc je zajímavý. "Denně to chce tak dvě a půl hodiny tréninku, času ale není při práci nazbyt. Naučil jsem tenisu a sportování i dceru, ta teď má jiné, spíše divadelní aktivity, ale bráškovi je pořád hodně dobrou sparingpartnerkou," povídá otec.

Aktivním tenistou je dlouhé roky mezi rekreanty taky nejzkušenější z Juřenů, děda Drahomír.

"Ten má na všem našem rodinném sportování a aktivním životě svoji zásluhu, ale tak jak já Michala zase necepoval," to musím říci, směje se Michal, který jde v otcových stopách nejen jako tenista, ale také jako hodně dobrý restauratér.

Vysvědčení ze školy potěší, to tenisové je jen, řekněme, pololetní.

"Přesně tak, skončily nám soutěže družstev, o prázdninách začnou turnaje. Zase hodně času, spousta nervů a cestování. Ale dělám to moc rád, u dětí je důležité, aby měly koníčky, neztrácely čas třeba jen u počítače či telefonu," dodává Juřena prostřední.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam